| Wesley_Andra_1995 a întrebat:

Cum pot slabi cat mai repede? in toate metodele. Dau funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Flory1243 a răspuns:

Pai acum am sa-ti spun cum am facut eu sa slabesc si chiar foarte repede.Dar sa stii ca tine de organismul tau, eu de ex slabesc foarte repede daca ma tin putin de cura dar ma si ingras repede deci incerc sa fac mereu un echilibru.Eu n-am slabit foarte repede facand mult sport, in casa nu afara pentru ca tu ziceai ca nu ai un spatiiu in care sa alergi.Pai pur si simplu faci exercitii cu mainile, picioarele, cat, bazin etc. Legat de mancare timp de vreo saptamana, doua incearca sa nu mananci nimic dupa ora 6-7 si in fiecare seara sa-ti faci intr-un bol(nu foarte mare); SALATA VERDE, ROSIE, ULEI DE MASLINE, PUTIN PESTE DIN CONSERVA DINACELA CUSOS STRECURAT PRINTRE NU MULT!(NUSH SIGUR CUM SE NUMESTE)SI UN PIC DE LAMAIE STRECURATA, te rog sa ma crezi ca este foarte eficient.In fiecare seara am mancat dupa ce veneam de scoala, de la inot(inotul m-a ajutat enorm de mult sa slabesc). Poate tu nu ai dar eu am banda de alergat si bicicleta dinaceea(nu cu care trebuie sa te blimbi pe afara, cred ca stii tu la ce ma refer)sunt foarte eficente.Eu iti urez multa, multa bafta si sper ca te-am putut ajutawinking :*

| Wesley_Andra_1995 explică (pentru Flory1243):

Mersi mult, sper si eu sa am bafta :* multuuumesc funda :* :* :* :*winking

6 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU ai precizat ce vârstă/înălţime/greutate ai acum ( respectiv dacă eşti fată sau băiat ), pentru ca să vedem dacă este necesar să slăbeşti.

INDICĂ aceste detalii, apoi mai vedem...

Toate cele bune.

| QueenCoffee a răspuns:

Poti tine o dieta cu mere si fa cit mai mult sport.

| JimmyXD a răspuns:

Mananci sanatos si faci sport. Ceea ce iti recomand e ca dimineata sa bei un pahar cu suc facut la storcator din fructe.

| Dorinel123 a răspuns:

In primul rand ar trebui sa stim si noi ce inaltime ai si cate kg(fi sincera)deoarece poate sa fie decat in mintea ta ca nu esti slaba.
Lasa-mi aici inaltimea si greutatea ta si iti zic daca este nevoie sa slabesti.