| angel34love a întrebat:

Cum pot trata raceala la ovar fara medicamente?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu se poate trata fara medicamente si netratata corect duce la infertilitate.

Abh
| Abh a răspuns:

Du-te la un ginecolog, o anexita netratata da sterilitate( infunda trompele). Tratamentul se face cu antiinflamatoare si antibiotice, remediile naturiste sunt adjuvante.

Elianna
| Elianna a răspuns:

Racelile la ovare, netratate corespunzator, lasa sechele care pot sa dea sterilitate si dureri mai la menstruatie.Asa ca nu te juca cu viitorul tau! Vizita la medic este obligatorie, daca mai vrei sa ai copii!

| elena a răspuns:

Numai medicul specialist te poate ajuta, deci apeleaza cu incredere la acesta, la o policlinica cu plata. Organul genital al femeii este cel mai sensibil din corpul acesteia, un ovar netratat la timp, poate duce la alte complicatii care se pot amplifica, iar atunci cand vrei sa te tratezi serios, vezi ca este foarte tarziu si se ajunge chiar si la operatie. In afara de acestea, nu poti avea o viata sexuala normala, daca ai chiar si o raceala la ovar.