| tranquila0teq a întrebat:

Cum pot trata vergeturile de pe sani? ma gandeam la crema de vergeturi de la avon dar nu stiu ce solutii contine si nu vreau sa risc la sani fiind mai delicata pielea acolo.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Incearca creme antivergeturi. Cele mai eficiente sunt cele de la plafar. Si neaparat sa contina iedera care creste elasticitatea pielii. Si daca ai ocazia sa mergi la un salon care sa aiba ultrasunete. Si care folosesc fiole cu colagen, elastina. Sunt bune si atenueaza vergeturile.
Te pup!

| Lorodana a răspuns:

Imi pare rau sa iti spun, dar vergiturile de oriunde ar fi ele pe corp NU se mai trateaza, daca cineva iti spune ca are leacul miraculos nu sunt decat ABERATII

| DomnisoaraPapusica a răspuns:

Buna, tranquila!

Vergeturile nu dispar de tot de pe piele, insa exista anumite leacuri care le "astupa" in mare parte, dar nu in profunzime.
Unul din aceste leacuri pe care la folosesc si eu este crema de aloe vera preparata in farmacii. Eu o folosesc pentru vergeturile de pe coapse, dar ti-o recomand cu incredere si pentru sani.

Sper ca te-am ajutat si sa auzim de bine!