| AvalohAlyn a întrebat:

Cum poti sa obtii energie? Sa fii mai energic?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Alimentatie sanatoasa bogata in fructe si legume proaspete + sport cat mai des.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aer curat.
Apa potabilă
Legume și fructe.
Somn minim 8 ore.
Gimnastică dimineața.

Și zâmbește mai des (chiar dacă nu ai chef).

| costinvlad a răspuns:

Mancand fructe, carne si legume. Si dulciuri, dar mai putin. Si daca vrei sa ai si energie si masa musculara, poti manca 2000-3000 Kcal /zi din dulciuri si restul, dar minim 1000-2000 Kcal/zi din fructe, legule, carne. Dar dulciurile sa fie de calitate, sa le mesteci bine ca sa nu se ciocneasca si zgarie amigdalitele, etc. SI trebuie sala. Iar la greutate, de exemplu pentru 1, 8 m=80 KG(dar sa nu fi grasan, adica sa fii activ si cu masa musculara si masiv in oarecare masura).

| Logann a răspuns:

De unde stii ca nu ai energie? Daca ai? A? AAA?