| xSega a întrebat:

Cum poți deveni mai energic?

Răspuns Câştigător
| denisdobra10 a răspuns:

Exista mai multe cauze care duc la aparitia oboselii, dar cele mai frecvente sunt: deshidratarea(nu consumi suficienta apa), nu dormi destul, consumul excesiv de cafea, lipsa de vitamine, un stil de viata nesanatos(mancat excesiv sau insuficient), nu faci sport. Eu ti-am enumerat mai sus cateva posibile cauze, incearca sa schimbi cate putin din fiecare si vei vedea ca te vei simti mai energetic.
PS: Nu incerca sa bei energizante, foarte multe cafele, ca nu te vor ajuta. Sau te vor ajuta decat pe moment, iar dupa te vei simti din nou mult mai obosit.

6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Fructe, legume, somn la ore cat mai ok (intervalu ideal e 22-7/8), sport.

Răspuns utilizator avertizat
| Petrovic a răspuns:

Dormind mai mult pe timpul nopții. Culcă-te la 21 și trezește-te la 6.

| samuelrockwer a răspuns:

Buna! Mananca fructe si legume.

| Temüügin a răspuns:

Dormi suficient si mananca alimente sanatoase care sa contina proteine si vitemine si nu uita sa te hidratezi si sa mananci fructe si legume.

| urlet45 a răspuns:

Ce faci brrre pe Instagram te crezi asa de prost pe Youtube. O sa faci bine sa inchizi canalul ca iti dau block