| alexandradorutu a întrebat:

Cum poti sa-ti albesti dintii intr-o luna? primul raspuns are funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Robert a răspuns:

La dentist.mai poti folosii si da un rezultat foarte bun bicarbonatul

6 răspunsuri:
| DjBl3ndar a răspuns:

Poi iei niste frunze de menta, proaspete si curate, si putin bicarbonat, pentru a albi natural dintii si pentru a parfuma gura :
marunteste frunzele de menta si adauga bicarbonat, amestecand bine. Apoi ''spala-ti'' dintii cu aceasta pasta de dinti naturaa cel putin odata pe saptamana. Sper ca te-am ajutat.
Bafta!

| Millanteria a răspuns:

Foloseste pasta speciala de dinti pentru albirea dintilor ( ca tot se face reclama in ultima vreme pe la tv) sau bicarbonat de sodiu (doar ca are gust mai naspa big grin ) si nu uita sa te speli regulat, de 3 ori pe zi. nu mai bea cola, cafea sau nu mai fuma. Astea... ori mergi la dentist la un tratament de albirewinking.

| Roxiiiiiiiiiiiii a răspuns:

La dentist exista o "optiune" de inalbire a dintilor. O data sau de 2 ori pe saptamana merita! Costa in jur de 30 lei.
Bafta!happy

| Cris162 a răspuns:

1.Cu ajutorul dentistului
2.Cu bicarbonat (te speli de 2 ori pe zi)

| Alinusk a răspuns:

Eu am folosit un produs de albire super bun vreau sa zic ca mia albit dintii in 2 saptamani, eu il recomand cu placere ...se numeste Magic White Pro si este 99 lei daca vrei sa cumpreri intra la ei pe website : magicwhitepro.com o sa fi foarte fericita iti promit happy