| madalinutzamada a întrebat:

Cum iti albesti dintii?

4 răspunsuri:
| blackangel95 a răspuns:

Cu sare pune pe periuta si freacti dinti bine cu ea. Chiar functioneaza.

| B3belusha a răspuns:

Cea mai buna modalitate este Bicarbonatul de sodiu pe care il poti gasi foarte usor in magazine si este si ieftin. Daca iti cumperi folosestel maxim o data la o saptaman, nu se mai multe ori deoarece iti poate distruge smaltul. Pune o cantitate mica pe periuta de dinti si freaca numai dintii, incercand sa eviti perierea gingiilor. Te sfatuiesc sa nu folosesti sare, deoarece o fosta colega de-a mea a facut acest lucru, si-a distrus smaltul si de abia mai putea bea o apa, fie ea la temperatura camerei.
Succes!

| Metaloco a răspuns:

Cel mai bine este sa te duci la un medic stomatolog si el iti spune ce si cumwinking

| aurasauras a răspuns:

Bicarbonat