| Sophie26 a întrebat:

Tu cum iti albesti dintii?

7 răspunsuri:
| MenInShadow a răspuns:

Ma spal pe dinti - este cea mai sanatoasa si mai buna metoda.
Nu-ti iese? Nu te speli bine.

| BiuL a răspuns:

O data pe saptamana cu bicarbonat de sodiu. Sunt eficiente si benzile Crest White.

| Eastwood a răspuns:

Te speli bine pe dinti 3-5 minute, cea mai buna metoda!

| malvinacroft a răspuns:

Sau cu carbune medicinal (exista carbune medicinal in capsule, scoti praful din capsula si te speli pe dinti cu el - albeste dintii pe loc). Sau cu praf de turmeric, si el are efect bun, albeste dintii si insanatoseste gingia.

| mimi a răspuns:

Eu imi albesc dintii cu coaja de banana sau portocala. intorc coaja pe partea cealalta( pe dos) si imi frec dintii.
Dintii se pot albi cu soda
Se pune soda pe periuta( putina) si se freaca dintii.
Este pasta speciala cu efect inalbitor.
Dintii se spala cu soda nu mai mult de 3 ori pe saptamana

| CezarinaLunaria a răspuns:

Cu bicarbonat de sodiu.

| Atatt a răspuns:

Crest Whitestrips 3D White