| bri1938r a întrebat:

Cum procedez dacă am polipi și vreau sa ii scot? Unde trebuie sa merg mai exact?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Daca esti minor (beneficiezi de gratuitate), mergand la medicul de familie sa-ti dea trimitere la un cabinet de ORL si medicul de acolo te poate programa la mica interventie chirurgicala, ca sa-ti scoata polipii.

Daca esti major (nu mai beneficizi de gratuitate) si atunci iti poti face singur programare la orice centru sau cabinet privat de ORL unde mergi la consultatie si programare, pentru scoaterea lor.

sanatate multa!

2 răspunsuri:
| ReddY25 a răspuns:

ORL

| Fantaspirit a răspuns:

La un orelist ( ORL)