| AvalohAlyn a întrebat:

Cum rezistat( sau cum ati rezistat cand ati fost in depresie si ati avut anxietate?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salutare! Indicat ar fi sa mergi la un psiholog!
Desi eu nu te sfatuiesc sa faci acest lucru pentru ca nu te ajuta la nimic( parerea mea )
Pentru a scapa de anxietate si depresie trebuie sa identifici cauzele care te-au adus in starea aceasta
Am trecut prin asta si stiu foarte bine ce spun. Eu in aceste conditii mi-am facut diferite ocupatii, mi-am cautat un hobby nou, am inceput sa practic un sport, am inceput sa vizionez chestii amuzante, am inceput sa ies mai mult AFARA, pentru ca asta este indicat, aer curat..plimbari.
Incearca sa discuti cu parintii tai eventual, sunt sigura ca te va ajuta.
Multa sanatate!

1 răspuns:
| PandaaPanda a răspuns:

Am mâncat, ascultat muzica, am ieșit pe afara cu prietenii, mi-am făcut mereu câte-o ocupație.