| AvalohAlyn a întrebat:

Cum sa scapi de depresie și anxietate?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Buna.
O terapie cu efect garantat: citește cărți de dezvoltate spirituală/ personală.
Pa, pa.

| Celcestietot a răspuns:

Asculta muzica, joaca-te pe calculator, citeste Biblia, uita-te la filme care te motiveaza, comunica cu oamenii care crezi ca ai ce discuta cu ei (comunicare reala, nu virtuala), apuca-te de desenat, invata "stiinte" noi : matematica, biologie, fizica (ma refer sa te apuci sa le reinveti din nou) etc. Sper ca ti-am fost de ajutor!

| AmFostOdataEuOBaba a răspuns:

Să crezi în tine, să crezi că poți!
Medicamentele nu ajută! Doar tu trebuie să crezi că poți! Și o să reușești! Pentru că se poate! Gândește-te că unii își ascund depresia sau nu au posibilitatea de a primi un diagnostic clar de la psiholog Și cred că sunt doar tristi și le trece

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Du-te intr-un parc puneti casti sa asculti muzica si alearga, fa-o cat de des poti. daca nici asa nu merge uitate la clipurile lui laurentiu marga pe Youtube