| iintunericul a întrebat:

Cum sa cresc in inaltime si in greutate?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| kar1GaNNN a răspuns:

Buna.
Fa exercitii fizice: abdomene si flotari
Sus

Prin aceasta modalitate, practic, nu veti creste in greutate si nici oasele dvs. nu vor creste daca aveti varsta de peste 25 de ani, dar aceste exercitii va ajuta sa va imbunatatiti postura si prin acest lucru sa pareti mai inalti.

De exemplu, abdomenele si flotarile contribuie la dezvoltarea muschilor abdominali si la indreptarea spatelui. Ati fi surprinsi sa stiti cat de multi centimetri pierdeti atunci cand spatele dvs. nu este drept.
O zi buna.

| Mihaela1964 a răspuns:

Ca sa cresti practica baschet, atletism, inot; ca sa iei in greutate, mananca!

| djdani2010 a răspuns:

Pentru inaltime iti recomand vitaminele Centrum.
Pentru ingrasat. mese dese la ore fixe.

| AndreyFsk a răspuns:

Salut!
Alearga mult si ca sa cresti in greutate trage de fiare sau fa tractiuni pe bara.

| AlinG5 a răspuns:

Pentru a creste in inaltime poti face urmatoarele sporturi : Handbal, Bastek.Te poti documenta sunt foarte multe site-uri dar sa nu incerci prostii de genul : sa te intinda colegii sau chestii brutale... Iti recomand sa joci HANDBALL. Pentru a creste in greutate? Nu-i problema greutatea. Mananca regulat in fiecare zi si vei fi cum vrei tu happy

| miuna10 a răspuns:

In primul sati drept sau dreapta si mananca mai mult!
ca eu mananc foarte mult si 29kg