| n1445 a întrebat:

Cum sa cresc in inaltime?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Linnet a răspuns:

Încearcă să combini baschetul/voleiul cu înotul. Ideal ar fi să mergi de două ori pe săptămână la baschet/volei și o dată la înot. Dacă părinții sunt scunzi să nu te aștepți să îi depășești cu mai mult de 15-20 cm.

10 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Cresterea in inaltime este o chestie de gena. Se mai rezolva cu sport: gimnastica, handbal, baschet, volri. Dar nu prea mult.
Citeste si aici:
http://www.realitatea.net/cum-sa-cresti-in-inaltime_1284807.html

| MskDesign a răspuns:

Sportul ajuta la cresterea in inaltime, nu foarte mult, dar ajuta.Depinde si ce etate ai.Cresterea in inaltime se opreste, daca nu ma insel, cam pe la 20 de ani.In majoritatea cazurilor, constitutia genetica a persoanei comanda cresterea acesteia.

| Goooogle a răspuns:

Tractiunile ajuta foarte mult, innlotul, atletismul(alergatul).

| AlexisAlexx a răspuns:

Pai cum?
Cu timpul ai sa vezi ca te inalti!

| Lepadatu_Stefan_1980 a răspuns:

Pai trebuie sa inoti

| infernu a răspuns:

Trebuie sa astepti pana la 23 de ani te inalti

| Alexnoname a răspuns:

Joaca baschet.

| HelloMinecraft a răspuns:

Crescand. happy

| PetrescuDaNNNieL99 a răspuns:

Practica si tu un sport de preferabil baschet sau volei, funda? big grin

| Roxette1999 a răspuns:

Apuca.te serios de baschet!