| DanielaDumitrescu99 a întrebat:

Cum sa cresc mai inalta? Tatal meu este inalt. 1.80, dar mama mea nu este, ma rog are 1 67, cam asa. Eu am 11 ani si vreau si eu sa cresc mai inalta, fac si volei cam de o luna si am pana acum 1. 50 si ceva... credeti ca sunt inalta pentru varsta mea? Si ma inalta mult voleiul?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Iuliiikkk a răspuns:

Si eu am 11 ani si jumatate, si eu practic volei, tatal meu este cam la fel de inalt ca al tau si mama cam la fel ca a ta.Si eu am 1.50 si ceva si toata lumea spune ca sunt inalta.Printre fetele de la volei eu sunt cam cea mai inalta.Deci esti inalta.si da, voleiul poate te mai inalta dar sa nu te astepti ca intr-o luma-doua sa mai cresti o sa dureze ceva.
Fundapuppy dog eyespuppy dog eyes

8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Da esti inalta la varsta ta, si eu am 1, 85. Si mie mi-ar place sa mai cresc putin dar si asa arat bine cu inaltimea pe care o am. Tu asteapta sa treaca anii si o sa mai cresti.

| Mirruna a răspuns:

La 14 ai vei avea 98% din inaltimea care o vei ava toata viata. nu iti face probleme oh go on. o sa creasti tinand cont ca parintii tai sunt inalti si mai faci si volei. happy.

| Innovation a răspuns:

Buna! Pai daca tu vrei sa cresti mai inalta nu ai ce pierde.Este foarte bun pentru inaltare sportul pe care tu il practici, ar mai fi foarte bun pentru inaltare si baschetul.Dar eu cred ca esti destul de inalta pentru varsta ta.Si eu am tot 11 ani. Voleiul este un sport excelent de bun pentru inaltare.

Răspuns utilizator avertizat
| Captive a răspuns:

Buna!
Eu zic ca esti destul de inalta pentru varsta ta.
Si eu am tot 11 ani si am 1.47...
Esti bine asa cum esti...
Cui nu-i place sa nu se uite!
Pa-Pa:*:*

| anca174 a răspuns:

Mai ai timp sa cresti happy tine-te de volei in continuare happy

| cosmywooz a răspuns:

Si eu am problema asta, sunt cea mai mica dar daca joci volei e bine esti destul de inalta

| mariaa05 a răspuns:

Ar fi mai bine sa joci baschet.Sau sa faci gimnastica