| anonim_4396 a întrebat:

TPU, cum fac sa devin și eu mai înalt?
Sunt băiat, am 17 ani (18 peste o luna) și am 1, 75. Tata are 1.80. am șanse sa mai cresc și eu? Pana la ce vârsta mai cresc?
Ziceți-mi niște metode sa ma înalt, sa ajung 1.80 sau 1.85 in afara de basket.

2 răspunsuri:
| raMLesS a răspuns:

Nu exista o metoda de crestere, totul e genetic.
Totusi, daca nu ai o pozitie dreapta, incearca sa faci exercitii de stretching, yoga, o sa mai castigi cativa cm in cateva luni.

| 10Tenten10 a răspuns:

In general baieti se dezvolta cam pana la 20 de ani. Nu stiu sa-ti zic metode sa te inalti, dar exista sanse sa te faci si mai mare, depinzand de ce rude ai.