| vlad_2771 a întrebat:

Cum sa cresc mai repede in inaltime? Ce alimente stimuleaza cresterea? Daca fac baschet 2 h pe saptamana si sarituri cam cat cresc si in cat timp? Va rog raspuns la toate :O3!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Azµre a răspuns:

Înotul e cel mai bun!

| PangeeaRogvaiv a răspuns:

Buna!
Dar de ce vrei sa cresti mai repede? Lasa organismul sa se dezvolte in mod normal.
O sa cresti, ai rabdare.

| stalone21 a răspuns:

De baschet stiam si eu ca te inalta dar am prieteni care joaca baschet de la 14 ani si au sub 170 cm, ceea ce e cam putin. Nu stiu ce sa zic mai auzisem ca poti sa iei niste pastile sau tratament pentru inaltare, intereseaza-te pe la vreun medic ceva...