| vlad_2771 a întrebat:

Daca iau calciu efervescent, fac si baschet, sarituri si gimnastica ajuta la cresterea in inaltime?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| bulin a răspuns:

Bascetul si sportul in general te vor dezvolta..Cat despre calciu ar trebui sa iti faci analize sa vezi daca ai vreun deficit inainte de toate...

| Azµre a răspuns:

Nu lua calciu în prostie riști să ajugi la alte complicații!

| LolaLollita a răspuns:

Din cate stiu eu, gimnastica, stopeaza cresterea. Baschetul e foarte bun. De asemenea, este si inotul.

| AxXeL1124 a răspuns:

Calciul nu stiu mai intai trebuie sa faci niste analize, dar oricum baschetul si sportul te ajuta.