| VladoiuDany a întrebat:

Cum sa fac rost de o reteta medicala a unei pastile,deoarece aceea pastila nu se da fara reteta! Dar imi este rusine sa ma duc la medicul de familie sa-i cer reteta pentru anxietate si depresie,si stari de panica, si nici nu stiu cum sa cer!? Fundaaa

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu crezi ca ar fi mai inteligent din partea ta sa de duci sa te consulte cineva si sa iti prescrie medicamentele decat sa iei pastile asa dupa auzite?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună! Du-te neapărat la medicul la familie, iar acesta trebuie sa-ți dea trimitere la un medic specialist psihiatru sau la un psiholog. Nu e nici o rușine, nu rezistă toată lumea la viața asta stresantă pe care o ducem. Din ce în ce mai mulți oameni trec prin ce treci tu. Sănătate!