| Adrian1945 a întrebat:

Recomandați-mi si mie va rog niște pastile de depresie si anxietate puternice fără rețeta.

ps. Dau funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Simpatic a răspuns:

Doar medicul psihiatru poate prescrie reteta cu antidepresive si anxiolitice
Cele pe care le vezi pe la tv sau in revista "taifasuri" adica pastilele din plante care promit ca au efecte in tratarea depresiei si/sau anxietatii sunt prostii fara niciun efect notabil, aici putem enumera: GABA sau 5HTP
Atentie medicamentele chiar si cele naturiste care au legatura cu cresterea serotoninei, dopaminei etc nu trebuiesc nici ele facute dupa ureche
De aceea recomand doar consult medical de specialitate
Si in breasla psihiatrilor sunt medici buni si medici foarte slab pregatiti care mai mult rau fac pacientilor prin recomandarea unor tratamente care nu sunt tolerate sau nu sunt exact pe problema pacientilor lor, de aceea este nevoie de rabdare, de cautarea unui medic priceput si de cautarea impreuna cu medicul a unui tratament optim, pentru ca ce face bine lui x s-ar putea sa nu aibe niciun efect asupra lui y
In final asa cum scrie si in acest articol (si iti recomand sa il citesti ca sa intelegi mai bine ce inseamna depresia si anxietatea) https://clinica-hope.ro/anxietate/medicamente-anxietate/
citez : " este necesara o modificare substanțială a tiparelor de gândire, comportament, a stilului de viață și a calității relațiilor cu ceilalți. Altfel, după întreruperea tratamentului, simptomele reapar cu siguranta."

9 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu există fara reteta.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nimeni in afara de medic nu i ti poate recomanda asa ceva, medicul după ce te consulta va recomanda medicamentele potrivite pentru tine, acele medicamente se i au strict la indrumarea medicului nu sunt bomboane sa i ei cu pumnul.

| Goete a răspuns:

Mergi la un medic veterinar si ceri Eutanasia

| Goete a răspuns:

Pastilele iti creaza dependenta si oricum trebuie sa fie recomendate de un medic, fa plimbari in zone verzi, in natura, priveste atent(a) detaliile si gaseste ceva frumos in tot ceea ce privesti

| Iote a răspuns:

Si puternice si fara reteta? Nu exista!
Iar cele puternice se administreaza numai in spital si numai sub controlul medicului. Asa ca, i-ati gandul.
Pentru depresie recomand integrarea in societate. Si plimbarile prin natura.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Velnafaxina
Seroxat
Cipralex
Serlift
Zoloft
Paroxetina

Medicul psihiatru decide ce antidepresiv ti se potrivește, el tot odată îți prescrie un antidepresiv împreună cu un anxiolitic.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca ai probleme cu insomnia TRITTICO e eficient, taie și pofta de mâncare semnificativ și e și anxiolitic

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu exista antidepresive puternice fara rețetă alea sunt apa de ploaie de la farmacie csfe ți le da fără rețetă.

| PRaPRa a răspuns:

Nu stiu de ce ai tu nevoie de asa ceva.
Dar nu se dau decat cu consimtamantul doctorului, sau medicului de specialitate/spital.
Poti sa le procuri ilegal pe cele de provenienta Americana:Xanax, Vallium, Oxycodina, etc...dar asta intra la trafic de mare risc si risti parnaie.