| cinevaiubestepealtcineva a întrebat:

Cum sa fac sa am gropite in obraji? ( dar fara operatii big grin)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
28 răspunsuri:
| mystik a răspuns:

Salut, paremise nu e posibil sa faci gropite cu ele te nasti, ele se formeaza pe parcursul cind sugi laptele matern )))))

Alte răspunsuri
| Cristary a răspuns:

Salut! Ma tem ca nu se poate Zambetel, cu gropitele in obraji te nasti, nu poti sa le 'creezi' tu happy
Si eu aveam aceeasi problema la un timp, dar am incercat sa fiu atenta si la micile mele detalii unice :*
Pup :*

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu esti unica si eu am o singura gropita si o am din nastere big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hai lasa-ma! Si eu vreau! Am 6 prietene care n-au avut gropite, si numai vezi peste noapte"mama, cand ti-a aparut?". Dar daca se formeaza atunci cand esti bebe, si sugi lapte, eu zic ca incepem si noi sa sugem ce putem(va rog sa nu va ganditi la prostii!). de acum imi iau pai la mine! love struck

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exista operatie speciala pentru gropitele in obraji. Costa 500 de euro, deci se pot face happy

Alte răspunsuri
| blue-star a răspuns:

Salut! nu prea cred ca poti sa-ti faci singura gropite.eu m-am nascut cu o singura gropita si mi-am pus si eu de multe ori aceeasi intrebare ca si tine.asta e ce sa facem?

| Fotbalistul a răspuns:

Eu am gropite in obrajhappy te nasti cu ele nu cred ca t-i le poti face.happy

| barbiegirl16 a răspuns:

Eu am gropite de cand m`am nascuthappy
nu poti sa tii le faci singurahappy

Alte răspunsuri
| Oana_7312 a răspuns:

Nu se poate.Eu din cate am auzit gropitele le capeti daca dupa nastere mama ta te- a pupat pe obraji:*

| winter_3268 a răspuns:

Eu te-as sfatuii sa razi cat mai mult dar cu gura pana la urechi asa am facut eu de cand ma stiu si am pe un obraz vreo 3 gopite :$

| Chineli_Maria_1991 a răspuns:

Https://youtu.be/_mZ0IEfA_e8
Nici eu nu aveam gropite, iar cu ajutorul acestui video am una in obrazul stang (putin mai mică decât cele din naștere, dar se vede cand zâmbesc tare)

| Evelina13 a răspuns:

Stiu eu cum si ser ca ma credeti! Deci daca va doriti asa de mult va dau eu un sfat! trebuie sa va faceti pirce sa va duceti la un medic sa va spuna unde sa va duceti! si va puneti cercel acolo si il tineti acolo cel putin 2 sap! va doresc mult noroc!

Alte răspunsuri
| Denisa2007 a răspuns:

Buna! Eu cand am fost mica jucandu-ma cu un bat prin curte, din joaca mi-a intrat in gura, perforandu-mi un pic obrazul. Rezultatul : dupa vindecare am ramas cu o mica cicatrice pe obraz, care atunci cand rad seamana foarte bine cu o gropita. Si farmecul este ca, spre deosebire de cei care au din nastere 2 gopite, eu am doar una. Sunt Unicahappy. Poti incercahappy( glumeam).

| Bianco_4289 a răspuns:

De unde pot sa cumpar acel medicament:pumnocalmin? merciwinking

| camelia_8351 a răspuns:

Buna, toata viata mi-am dorit gropite si acum in sfarsit le am... Zambesc mereu fiindca gropitele mele sunt fermecatoare si toata lumea le observa. Simplu, am fost la un doctor de exceptie din Timisoara si in 30 de minute mi s-a implinit dorinta fara nici o durere, fara cicatrici ba chiar n-ar zice nimeni ca nu le-am avut dintotdeauna. A costat 400 euro si le am pe viata. Recomand cu mare drag pentru cei care doresc. Sanatate!

| vladsimona a răspuns (pentru camelia_8351):

Buna. si eu am auzit de operatia asta si sincer imi doresc sa o fac dar as vrea sa vad rezultatul tau. te rog frumos camelia daca poti sa imi dai o poza pe id-ul vlad.simona.

| deearrr a răspuns (pentru camelia_8351):

Wow ce super, si eu sunt din Timisoara! mi-ai putea da si mie mai multe detalii cum ai procedat?! la ce medic ai fost? si unde mai exact! si daca poti sa-mi lasi un id sau o adresa de mail cum sa te contactez! as vrea sa vad si eu strict la obrajor o poza gen inainte/dupa interventie! multumesc!happy

| Nigărul123 a răspuns:

Bea f multă apa. Gen 8 pahare/sticle de 0, 5 litri de apa pe zi. La mine a mers

| Olivia_Eleni_1995 a răspuns (pentru Nigărul123):

Cum ajuta apa la aparitia gropitelor?