| 24082000 a întrebat:

Am gropite in obraji, cum as putea sa le accetuez? Dau funda! :*

Răspuns Câştigător
| DrMundo a răspuns:

In primul rand nu le poti face in mod natural sa creasca decat cu ajutorul machiajului dar fiind fata asta va merge la tine mai bine decat la baieti, bun am sa-ti dau un mic tutorial, ca sa lamurim asta inainte sa fie ciudat, nu pui intrebari despre "de unde stii asta " bun.
1. ia din trusa de machiaj un creion dermatograf sau un fard mat intr-un ton mai inchis de maron. Cu ajutorul acestui produs, deseneaza o virgula peste gropitele care le ai, aici fii atenta sa ai grija ca semnul sa urmeze forma naturala a buzelor, atunci cand zambesti. Codita virgulei ar trebui sa aiba o lungime de aproximativ 1.2 cm.
2. Apoi, cu ajutorul unei pensule mai mari, estompeaza fardul astfel incat conturul sa dispara. Daca nu te descurci cu acest instrument si ti se pare ca efectul de estompare nu este suficient de evident, foloseste degetul aratator pentru a obtine acelasi efect.
3. Pentru ca efectul sa fie cu adevarat evident, poti folosi si un fard iluminator de jur imprejurul celui maron.
Sper ca am fost destul de explicit 3 pasi simpli

5 răspunsuri:
| kar1GaNNN a răspuns:

Prin cel mai dragut zambet care il poti face :*!

| RareşTPUro a răspuns:

Printr-un zambet dulce happy

| DrMundo a răspuns:

Imi plac raspunsurile totusi gen " Printr-un zambet dulce " ( zero cunostinte dar hai sa postam si noi aici )