| andrada005 a întrebat:

Cum sa fac sa ma ingras? Am o problema - sunt slaba. Am luat si vitamine efervescete si tot degeaba.Stiti pastile sau ceva care sa ingrase dar sa se vada rezultatele... ajutati-ma, va rog!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| VladDu a răspuns:

Cumpara de la farmacie Calciu-zinc-magneziu. Ia cate 3 pastile pe zi si mananca produse cu calorii multe. In 1-2 luni se vede diferenta, depinde de metabolism.

79 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

A, apoi sa mananci mult, ok?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uite eu am luat alt ceva si sincer inrt-o luna am pus doua kg bine ideea ii ca sunt anticonceptionale ( Diane35 ) daca vrei sa le iei ar fi de preferat sa intrebi un medic ginecolog. eu le-am luat pentru ca am avut ceva dereglar hormonale dar stiam efectul lor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fta ia-ti de la farmacie vitamax eu asa am rezolvat problema!
incearca si u eu acum incerc sa dau jos ca de la 40 am ajuns la 76 iti dai seama!
inceraca si u!(slabanoago)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am avut problema de asta si am luat vitamina C

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am 1, 67 cm cantaresc 45 kg de cand sunt greutatea normala ma simt tot timplul obosita ce trebuie sa fac?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna...si eu am tot aceiasi problema...sunt slaba si am incercat sa iau tot felul de vitamine si nu are afect sad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am 1, 73 si 52 de kg.si eu vreau sa ma ingras.si nu e o solutie sa mananci mult, eu mananc mult mai ales seara si nu ma ingras

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Andrada, si eu am aceeasi problema si nu stiu ce sa fac, manank destul de mult si nici un rezultat.Nu stiu ce sa fac, sunt distrusa.HELP ME

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu ma confrunt cu aceeasi problema ca si tine laughing am 15 ani si doar 40 de kg laughing deci iti dai seama ce slaba sunt laughing! De un an incerc sa ma ingras si nu am obtinut rezultate foarte mari laughing! N.am reusit sa iau decat 10 kg intr. un an happy datorita sarmalelor laughing mancarii de fast food, pizza, chipsuri laughing toate aceste mancaruri cam nesanatoase love struck! Oricum acum sunt mai multumita de mine happy depinde de organism laughing incearca sa mananci carne, carne si carne happy mananca sa te saturi happy uneori mai mananca si noaptea si o sa vezi laughing sper sa dea roade love struck la mine a mers :*!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am 17 ani 1 78 si am 47 de kg sunt si anemica imi dati niste sfaturi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am complex ca sunt slaba, eu la plaja nu ma duc de rusine ca sunt slaba, in fata sotului meu nu ma dezbrac, ca imi este rusine.am 1, 72 m, si 60kg. dar am picioarele ca betele.asa ca nu esti tu singura slaba

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si ew am aceeasi porblema... din pacate...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa te futii ca sa faci copil si sa fi mai grasa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mananca

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iote andrada ia de la farmacie cate 3 pastile pe zi la ora 6 dimineata la 12 si la 11 noapte sper sa te faci bai bine da vrei sa ma cauti id messy_edi te astept big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiuh ...asa sunt si eu si habar nuh am cum sa ma ingrasscryingcrying((. oricum mult noroc.:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu sunt foarte slaba am 40 kg si am 18 ani nici eu nu stiu cum sa ma ingras dar faza e ca imi prind bine niste sfaturi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mda.intzeleg,aceiasi problema si euu o am.mananc destul de bine, dar oricum. voi incerca aceste sfaturi care sunt scrise, poate ma vor ajuta...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Succese la toti!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te-as sfatuii sa nu iei pastile...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu prea asa incerc si eu de zile intregi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am aceiasi problema, eu zic sa ne punem mana pe mancat sa mancam pana nu n mai pu
tem misca,
. trebuie sa marga, pe langa asta si niste vitamine...eu stiu?!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai daca asa sunt si parinti tai sau cineva din familie se poate sa ai firea lor. dar depinde.eu cred ca ar trebui sa mananci mai multhappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic ca nu e bine cu pastile mai bine este sa manci multe lactate si mancaruri consistente eu asa fac si merge asa cred incearca si tu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ia in fiecare dim o lingurita de miere si mananca regulat si multa odigna!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Draga mea, ma numesc Mihaela, am 15 ani si doar 44 de kg.Si eu am o problema cu ingrasatul, nu ma pot ingrasa si am luat vitamine dar nu sau vazut rezultate. Te rog nu mai lua vitamine pentru ca am o colega care a luat vitamine si acum ar 105 kg si are doar 15 ani, vb foarte serios si eu m-am lasat de ele.Pe moment nu se vede efectul dar cand vei avea 25 de ani poti fi obeza.Si mai este ceva poate asa este felul nostru.Nu mai fii complexata ca mai bine slaba decat grasa, te pup

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu sunt in aceeashi problema sa nu va speriatzi am 12 ani si 31 kg! Tatal meu e disperat si cand eram mai mica imi dadea multe medicamente naturiste.Nu sunt bune de nik.La un moment dat Propolisul isi facuse efect macam mai mukt dar n-a tzinut prea mult! Cel mai bine e sa te straduiestisa mananci un pic mai mult si sa mananci cat mai multe mese pe zi... dar eu nu pot.si am ajuns la o cocluzie mai bine e sa fii slaba...Nu lua medicamente un studiu a aratat ca cica oamenii care au luat pastile s-au ingashat cand au crescut au ajuns obezi Deci succes la ingrashat!*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu sunt slaba am 13 ani si doar 38 de kg... nici eu nu am idee ce sa fac sa ma ingras dar incerc sa mananc mai mult pe zi ce trece dar treptat ca sa nu-mi fie rauwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am 13 ani, 38 de kg si 1. 52 inaltime ce sa fac? sunt prea salba pentru varsta mea!worried!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna si eu am aceeasi problema...am 13 ani si arat de 11 am incerkt cu ciocolata dar degeaba nu stiu ce sa mai mananc...