| andrada005 a întrebat:

Cum sa fac sa ma ingras? Am o problema - sunt slaba. Am luat si vitamine efervescete si tot degeaba.Stiti pastile sau ceva care sa ingrase dar sa se vada rezultatele... ajutati-ma, va rog!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| VladDu a răspuns:

Cumpara de la farmacie Calciu-zinc-magneziu. Ia cate 3 pastile pe zi si mananca produse cu calorii multe. In 1-2 luni se vede diferenta, depinde de metabolism.

79 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

uite nu mai lua vitamine sau cel putin ia vitamine, dar mananca :dimineata, pranz, seara si doua gustari intre mese din cate stiu eu. Si eu in clasa mici eram mai slabuta, dar acum...:O asa mi se sp blushing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu ce sa spun

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu sunt in aceeasi oala cu tine. dar nu merge cu vitamine sau calciu tot asa sunt

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am 55 kg ma multumesc cum arat insa intr-un timp am slabit cateva kilograme am luat multivitamine mi-au dat o pofta de mankre imi venea sa pap orice imi iesea in kle depinde de organism incearca si uh succes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La fel eram si eu inainte, dar am luat niste vitamine care se numesc Ginsavit.Sa stii ca mie mi-au facut bine si iti recoman sa le incerci dar inainte de a le lua eu spun ca e mai bine sa te duci la un medic si sa vezi ce iti spune! acum depinde si de metabolismul organismului tau! eu iti urez mult succes!

| Johnny_3038 a răspuns:

Bucatele care le mesteci, staruite sa nu le mesteci prea mult. Dar sa le inghiti asa mai intregi!

| Kiduu4 a răspuns:

Draga mananca si nu mai face nimic stai toata ziua la calculator si la tv atunci o sa te ingrasi

| BiBiIntraInAjutorPtTPU a răspuns:

Cauta la farmacie sau la magazinele naturiste sau. daca ai pe cineva prin alte tari ca de obicei acolo se gasesc.se numeste MERITENE astea o sa te ajute sa te ingrasi deoarece sunt proteine 100 %

| Roxy_6389 a răspuns:

Mai bine stai asa cum esti. eu sunt cea mai slabuta fata din clasa. Restul de fete sunt fff grase. mie imi place cum arata mai mult o fata slaba decat una grasa kiss

| Bianca_3121 a răspuns:

Si eu am aceeasi problema ca tine, sunt foarte slaba. Am luat vitamine si tot felul de pastile in spreranta ca ma voi ingrasa... dar degeaba. Iar cu mancarea cu multe calorii este la fel, mananc foarte mult dar nu are niciun rezultat. Am ajuns la concluzia ca asta e felul meu de a fi slaba si nu ma pot opune. Astept sa mai cresc si sa sper ca ma voi ingrasa.

| Deea_9825 a răspuns:

Si eu am aceeasi problema ...cred a solutia este sa mananci mai des si sa odihnesti laughing

| ecaterina876 a răspuns:

Mananca din ora in ora timp de cateva zile. vei vedea rezultatele dupa un timp indelungat.

| ecaterina876 a răspuns:

Hai sa te ***

| rihanna_8402 a răspuns:

Si euu st slabaa... am 45 kg si 1, 62 inaltimee si eu am incercat tot felul dee tratamente da degeabaa. doctoruu mi-a spus ca asa e felul meu pentru ca si tatal meu a fost slab cand a fost mic... si de aia.sad

| danny237 a răspuns:

Supradin se gaseste la farmacie, mai te interesezi la farmacie despre ele

| vladutz_8191 a răspuns:

E mai bine slab decat gras andrada si nu-ti face griji ca esti slaba ca oricum o sa te ingrasi dar eu zic dupa mine ca e mai bine slab decat grasbig grin

| marco a răspuns:

Daca poti si ai timp sa iti faci o masa cat de cat mai reglementata dimineata, la pranz, si seara sa bata cam tot pe la aceiasi ora si spre seara sa alergi cate potin si sa sari coarda tiar prinde bine...mananca cat mai multe vitamine dar fructe nu pastile pentru ca n sunt sanatoase, lactate etc.crede-ma ca functioneaza!

| doryely a răspuns:

Andrada si eu sunt slaba am 1. 74 si 49 de kg...Pt inaltimea mea am foarte putine kg.Am incercat si eu cu tot felul de vitamine si degeaba...Am incercat multe variante dar am citit ca cel mai bine e sa faci sala si sa mananci 5-6 mese pe zi.asta o sa incerc si eu. Dar fara sala ca nu-mi place sa fac sport.mult succes si sper sa ma ingras cat mai repede. pup

| BogdanKALU a răspuns:

Ma eu is la fel dar de cand mananc mai mult zahar si produse duclci ma cam ingras big grin

| sorina_4920 a răspuns:

Ii bine ca esti slaba ca ai ardere buna