| anonim_4396 a întrebat:

As vrea sa ma ingras, sunt foarte inalta si se vede ca sunt slaba. Am niste picioare...Cat doua bete, mi-e rusine pe strada. Daca stiti ceva metode dar sa nu fie asa cu program sau sa mananc mult si des! Vreau ceva vitamine(care sa ingrase, nu pentru pofta) sau ceva smecherii cum sa i-au in greutate.Am auzit de banana si finetii... merge?
Ajutati-ma please!

9 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Mergi la inot si adopta un regim alimentar bogat si variat. Incearca sa nu bagi prostii in tine.

| pcris a răspuns:

Mergi la medicul de familie, dar asa ai probabil metabolismul si nu prea ai ce sa faci.
happy E mult mai bine decat sa fi obeza!

| alina17ilinca a răspuns:

Cel mai bine e sa adaogi masa musculara si nu grasime pentru ca nu e sanatos, asa ca mergi la sala, ocupate cu sportul si o sa vezi rezultate deja peste o luna. am avut aceeasi problema, vroiam mereu sa ma ingras, pentru ca crede-ma chiar eram f slaba, dar un lucru f important e sa te iubesti pe tine insuti si o sa vezi cu timpul o sa-ti vii la normal, nici nu o sa te gindesti tot timpul la asta. eu nu am putut sa ma tin de nici un regim de cate ori am incercat. Sint si acum slaba, dar arat bine am 1m80cm si 55 kg big grin

| AlexaSiAtat3 a răspuns:

Merg banana si dulciurile.Sa stii ca si eu sunt tot asa.Am incercat sa mananc mai multe mere si banane, si paine.Am mai pus 4 kg in plus si sunt multumita.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poti incepe cu un sport antrenant..sau alearga..si eu am aceeasi problema..doar ca m-am apucat de sport nu de mult timp si deja se vad rezultate...mananc ceva consistent dar sanatoswinking

| BlackheartQueen a răspuns:

Si eu sunt slaba.Am 1.69 si 50 kg. Si eu vroiam sa iau pastile pentru ingrasat, dar nu sunt tocmai recomandate asa ca am renuntat la idee. Incearca sa ai mai multa incredere in tine, sa porti lucruri care te avantajeaza. Ce inaltime ai? happy

| Emryy a răspuns:

Si eu cam am aceeasi problema si am incercat multe.Am urmat sfatul doctorului meu si deja am pus ceva pe mine.Eu am folosit acest site si acum imi este foarte bine. http://www.puremed.ro/cum-sa-te-ingrasi/

| coostaa a răspuns:

Dupa mine ar trebui sa mananci seara multa paine si multe dulciuri

| Cosmin86 a răspuns (pentru coostaa):

Aia e o metoda stupida de a creste in greutate, mai bine cresti sanatos, in masa musculara, decat in grasime nesanatoasa.