| adrian0123 a întrebat:

Am si eu o problema. Am 17 ani, 1.72 si 55 kg. Mananc mult dar nu ma ingras deloc. am luat si vitamine. sincer a inceput sa-mi fie rusine cand ies pe strada deoarece sunt prea slab. Vreau sa stiu si eu niste cure de ingrasare, sau pastile, sau vitamine bune. orice! va rogg frumos.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| ღჩօოჩօղყƙღ a răspuns:

Nu mananci dimineata foarte mult la miaza un picut mai mult dar seara manci foarte mult (te ingrasi asa deoarece ti se depune grasimea).
Incerci sa lenevesti cat mai mult.
Mananca cat mai multe mancaruri de la fast food.
Eu asa m-am ingrasat!
Sper sa iti fi fost de folos!
fundita?

Răspuns utilizator avertizat
| MariusF23 a răspuns:

Subscriu la intrebarea ta.

Răspuns utilizator avertizat
| anadark84 a răspuns:

Adrian, esti foarte tanar acum. Ai rabdare ca te vei ingrasa! Si atunci iti vei dori sa fii slab! tongue
Poti lua un complex de vitamine. Eu m-am ingrasat luand Antioxidant de la Walmark.

| RazerAbyssus a răspuns:

Eu am cam 1.74 si am 80 kg. Si eu am fost slab pe la 60 si ceva kg si am facut sala + proteine si acum am 80

| Monique27 a răspuns:

Si eu eram cam in aceeasi situatie,nu cred ca ar trebui sa te ingirjorezi in aceasta privinta deoarece depinde ce fel de metabolism ai,nu incerca sa te ingrasi in van si nu te rusina de felul in care arati, Daca nu te vei stresa prea mult totul va veni cata de cat de la sine.Dar totusi daca vrei sa pui ceva pe tine, nu manca mult si prost, parerea mea e sa mananci normal in mod regulat fiecare masa a zilei atat cat poti si nu forta sa mananci pentru ca iti afecta metabolismul.Iar in ceea ce priveste vitaminele, nu te sfatuiesc sa iei deoarece sunt destul de nocive pentru un mtabolism ca al tau. Sper ca raspunsul meu sa iti fie de folos.

| yone20 a răspuns:

Sfatul meu este sa consulti un medic nutritionist, el va sti exact ce e de facut in cazul tau. sau poti sa incerci sa mananci mai des si sanatos.