| aLeEmo a întrebat:

Cum sa fac sa nu merg maine la scoala (e ultima zi)? va rog, imi place scoala si nu imi place sa lipsesc da m-am saturat, nu cred ca mai are rost sa merg si maine FUNDA :X

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| R_9329 a răspuns:

Exista :
-imi e rau;
-sunt obosit;
-n-am chef nu ma duc!;
-a zis diriginta ca nu ne mai cheama maine la scoala ca e ultima zi si nu vin profii;
Sau : Chiulesti smug.

13 răspunsuri:
| Parmalat a răspuns:

Oricum te duci degeaba prietene, de la scoala romaneasca si de la Biserica Ortodoxa Romana ai prea putine lucruri utile de invatat, iar timpul pierdut este enorm.
In principiu din clasa a XI-a am inceput sa gandesc la modul "e mai important pentru sanatatea mea si pentru buna mea dispozitie sa prind cateva ore de somn in plus decat sa pierd timpul de pomana pe la scoala".
Si sincer iti spun ca nu-mi pare rau, am gandit perfect - nimic din ce fac azi nu are legatura cu ce am invatat la scoala.

| GaBBiii a răspuns:

Prefa-te ca te doare ceva de (Ex:burta, capul.etc) sau daca nu merge chestia asta ia-ti geanta si tot si te prefaci ca te duci la scoala, te vei intoarce si ii vei spune parintilor ca era usa incuiatalaughingsau vezi tu ce mai inventezilaughing
Sper ca te-am ajutat!
Fundalaughing?

| Anda1197 a răspuns:

Cum sa nu mergi? Pur si simplu nu te ridici din patlaughing daca mama ta iti spune ceva spune-i ca iti este rau! daca iti da o pastila, bag-o in gura dupa masealaughing si nu o inghiti! mama mea e profesoara! eu am ghinion ca maine avem program de colinde si trebuie sa ma duc...crying oricum...maine nu facem ore ne distram cu clasa:X

| Madalyn a răspuns:

Daca tot ai postat in categoria "Sanatate" iti dau un sfat pe masura... prefate bolnav!

| ChrishaChry a răspuns:

Cel mai simplu, zii ca ti-e rau de nu mai poti laughing

| sunset a răspuns:

E ultima zi! Eu zic sa te duci. O sa fie distractie!
Ai mers 3 luni si nu mai mergi o zilaughing)
Si eu ma duc maine pentru ca avem 2 profesoare, fix la ultimele 2 ore care sunt foarte rele si cu siguranta ne vor pune absenta...asa ca ma duclaughing))

| Spark a răspuns:

Frate e F simplu ii zici mamei tale ca am zis profii sa nu veniti! Eu nu am fost in ultimile 3 zile de Liceu...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dragul meu (sper ca esti baiat laughing). Maine e o zi asa, de "plesneala". Sincer sa iti zic, azi am facut doar vreo 3 ore dimineata... dar profii au pus absente sad. Eu zic sa mergi. ce ai de pierdut? te bulgaresti cu ceilalti,. profii nu prea au chef de scoala, etc. Nu cred ca mori daca stai si tu vreo 3 - 4 ore la scoala. Daca crezi ca absentele nu te supara mai cu nimic. eu iti zic sa nu mergi. Profa de biologie s-a suparat pe unul care nu a dat un test si aproape mereu chiuleste de la ora si a zis ca il lasa cu situatia neincheiata. Azi au lipsit vreo 7 - 8 copii la mine in clasawinking.
Deci, eu iti zic totusi sa mergi...winking. Succes
funda? pls puppy dog eyes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Va rog eu din suflet imi place da m-am saturat bvreu sa raman o zi acasa

| onlychengs a răspuns:

Mi-e mai mare dragu` sa merg in ultima zi!
Eu zic sa te duci! Nu are rost sa lipsesti in ultima zi!
Pup!

| Mizukiii a răspuns:

Heei^^
Si eu am maine scoalahappy
Si mama stie ca ma duc
Dar am vorbit cu niste prieteni sa stam in parchappy
Ca oricum faceam doar diriganetiebig grin
Deci poti sa faci si tu la fel:*

| FISIERULMEU a răspuns:

Ma eu nu stiu de ce sa mai inventat scolile dat iti dau un pont in legatura cu intrebare : 1-mananca seara mancare multa si gretoasa iar dimineata si se va face rau la mine a mers! 2-te duci aproape de jumatatea drumului si te intori si gasesti u acolo ceva sa spui acasa de ex (e scoala inchisa-ne dete drumu acasa-nu veni doamna) 3-invoiestete cu o zi inurma la doamna/domnul profesor/diriginte (daca merge) si mintel ca te duci undeva. 4-daca esti baiat si creativ fa o bomba falsa din cutie de carton cu beculete cu fire etc. si ascundeo in dulap sau undeva ai grija sa vii primul in cala cu ea si atunci o sa zbieri tare (-Obomaaaaaaaaa afara toata lumea!) 5-ia-ti piper de acasa si dac este iarna si caloriferele merg toarna acolo in el si o sa miroase urat dar ai grija sa nu te vada nimeni si toarna in calaloriferul cel mai apropiat de tine in calasa si asteapta pana simte candva. 6-daca esti de la tara dimineata iei un ceas bun cu tine si iesi din curte la cam 5-6 m apoi intoarcete sari gardu ascundete undeva prin casa unde nu intra nimeni si cand este ora 12 sau cate ore ai u iesi usor sa nu te vada nimeni si intri in casa. 7-incearca sa te imbolnavesti (sa racesti) fugi p afara dezbracat/dezbracata nu de tot ai grija sa transpiri stai la ventilator cu capul cam 20 min bei apa rece rece rau inghiti cuburi mici de ghiata si ultima parte seara daca domrmi singur/singura in camera puneti o batista cu apa rece pe cap si in mana o sticla cu apa calda si stai pana aproate pe la ora 6:30

| anamaria22 a răspuns:

Inventeaza o scuza,(mi-a fost rau sau m-a durut capul sau m-a durut gatul sau a trebuit sa merg la oras)fundita?happy