| anonim_4396 a întrebat:

Nu mai stiu ce sa fac. orice parere conteaza.Imi place de un baiat si lui de mine(cel putin asa mi-a zis). de 4 luni stau dupa el, cum s-ar zice si el nimic straight face Cateodata imi da impresia ca nu stie ce vrea.Este mai indiferent.nu ii plac "chestiile siropoase" etc.Nu demult l-am intrebat daca mai are rost sa ma strofoc. facea glume cu mine pana cand si-a dat seama ca sunt serioasa si nu imi arde de glume si mi-a spus ca da, are rost sa ma strofoc.Niciodata nu l-am stresat cu telefoane sau pe mess pentru ca nu vreau sa fiu enervanta. Ce are de gand cu mine? M-am saturat sa ma duc tot eu la el.
Am mai patit sa fie indiferent si sa-mi zica de ce nu il salut, pana cand am intrat pe el dupa vreo saptamana si mi-a zis foarte revoltat " Ti-ai amintit de mine? ". Ne-am dat seama ca asteptam unu dupa altul, iar atunci el m-a intrebat daca vreau sa ne vedem.Ne-am intalnit o singura data, dar atunci nu a incercat nimic.sa zicem ca a fost o intalnire ca sa ne cunoastem mai bine.
Astazi nu l-am salutat deloc si ma simt aiurea si nu cred ca va mai fi acelasi efect.(sa ma cheme in oras)
Maine, pentru ultima data l-as intreba daca vrea dupa scoala jumatate de ora sa ne vede, ca sa vorbim. Dar presimt ca ma va refuza.
Ce sa mai fac?at wits' end
Oare ii asa pentru ca e imatur? Are 16 ani, eu 18, dar nu ne intereseaza diferenta de varsta.
Multumesc pentru ca ati citit.

Răspuns Câştigător
| ionela22 a răspuns:

Eu zic ca esti tanara si nu merita sa te tii atat dupa el, ai si tu orgoliu tau. Daca te iubeste cu adevarat te cauta el si isi da silinta in relatie.Eu zic sa discuti serios cu el sa ii spui deschis tot ceea ce simti ce asteptari ai de la el si daca va iubiti sa luptati pentru relatia voastra. Daca este nepasator inseamna ca nu te merita si nu are rost sa suferi. Apreciaza persoana care merita succes!

3 răspunsuri:
| sysy_1065 a răspuns:

Pai poate e mai timid.asa am fost si eu in situatia ta pana l-am facut eu sa prinda tupeulaughingin orice caz succeswinking

| PAMparam a răspuns:

Spune-i ca daca intr-adevar i place de tine nu i-ar place sa va vedeti eventula sa ajungeti la ceva mai serios...sau ceva de genu SI NU RENUNTA INCEARCA POATE I MAI TIMID DE FELU LUI D DACA MERITA atunci merita:X

| Visatoarea a răspuns:

Secretul este sa fi indiferenta! Se va intreba de ce nu esti la fel de insistenta.
Insa daca el continua sa fie inabordabil, si nici chestia cu indiferenta nu merge. Uita-l! Nu merita osteneala...si nu te merita pe tine.Pur si simplu poate e confuz! Nu stie ce vrea.