| Anonima1611 a întrebat:

Cum sa-i zic profesoarei mele de sport ca am ciclu si nu pot face sport?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
14 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu e deloc nevoie sa-i spui. menstruatia este un fenomen normal si este foarte recomandat sa faci sport in timpul ei (daca faci regulat sport si in timpul menstruatiei, in timp fluxul durata si durerile se reduc). asadar, fa sport linistita, doar schimba-ti absorbantul inainte si dupa ora de sport. In rest nu ai nici o restrictie si nici un motiv sa te privezi de sport.

| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună.

Din moment ce este profesoară, nu profesor, cred că, cunoaşte foarte bine care este treaba şi va înţelege.
Când face prezenţa, mergi aproape de ea şi spune-i că nu poţi face sportul deoarece ai acea problemă lunară.
Dacă îţi este ruşine, poţi găsi altă scuză şi îi poţi spune că ai răcit, că te doare capul, burta, stomacul...
Părerea mea este că nu are de ce să-ţi fie ruşine totuşi.
Gândeşte-te că ea e profesoară la atâtea clase şi nu ai fi prima elevă care îi spune acest lucru.

Numai bine!

| BiuL a răspuns:

Ii zici ca ai probleme feminine, sau ca te dor ovarele, sau ca esti in perioada aceea a lunii.

| iDangerous a răspuns:

Pff. =.= Eu aveam profesor şi mă durea în paişpe. Îi ziceam că am probleme şi la revedere. Şi asta când de fapt nu aveam nimic, erau doar scuze şi când se nimerea să am, să vezi ce boală mă lovea brusc. e, e Anul ăsta cel puţin am pierdut vremea la ora de sport.

| mihaela0205 a răspuns:

Eu am avut profesor si nu imi era rusine sa-i zic, adica, nici tie nu are de ce sa-ti fie rusine, e un lucru complet normal happy pe care sigur il intelege fiecare profesor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poți face sport. Îți iei niște pantaloni negri care să nu fie mulați pe corp și atâta tot, nu își dă nimeni seama.
E chiar recomandat, dar voi tipe leneșe, nu știți ce mit să mai inventați.

| gingergirl1 a răspuns:

"Doamna,eu nu pot sa fac sport..."
"Doamna, eu nu pot sa alerg..."
La noi merge[uneori laughing ]
Pana la urma e si ea femeie si va intelegewinking

| 00SweetTweety00 a răspuns:

Hey love struck din moment ce este profesoara ii poti zice direct ca ai menstrutiewinking! va intelegewinking! daca totusi iti este rusine ii poti spune ca ai probleme cu burtawinking

Te pup ♥

| PsihopedagogCristinaM a răspuns:

Directlaughing

| Nutemaiholba a răspuns:

Nici n`a inceput scoala. straight face Serios acum.

| PiinkSmiile a răspuns:

Hei!
Din moment ce este profesoara,ar trebui sa-ti fie mai usor, si sa-i spui ca ti-a venit menstruatia.
Eu am avut prof, deci era mai greu.Dar profu a tinut seama sa ne explice cum sa-i spunem cand avem aceste probleme.El ne-a zis ca-i de-ajuns sa-i spunem c-avem "probleme de fete".
Cred ca si tu poti sa-i spui la fel, daca esti mai rusinoasa. happy

Oricum, succes!

| Marybm a răspuns:

Simplu ca esti pe rosu. va intelege

| Katalin12 a răspuns:

Spune-i că dacă nu vrea să te lase in pace, te vei ***... atunci te va lasa.

| Tubaplayer a răspuns:

Ii zici ca ai ciclul si nu poti face sport.