| deea_3968 a întrebat:

Am si eu o intrebare
Daca ai ciclu poti sa faci sport?
Pentru ca toate colegele mele de la scoala cand sunt pe stop nu fac sportul.

Răspuns Câştigător
| janynefeaver a răspuns:

Poti face sport, chiar este indicat, dar trebuie sa ai mare grija sa nu te patezi. Daca poti, foloseste un tampon OB si un protej-slip, daca nu, poti folosi un absorbant Always de noapte (este mai bun cel de noapte cand faci sport pentru ca menstruatia va fi mai abundenta). Dar daca te simti jenata sau incomoda, poti vb cu profesorl/profesoara si ii spui ca ai o problema feminina si nu poti participa la ora.

5 răspunsuri:
| Loveeeeeeeeeeeeeeeeeeee a răspuns:

Poti face, doar ca.curge mai tare si e naspa. De aceea fetele nu prea fac sport. E naspa sa te patezi, mai ales la scoala.

| AnnAnne a răspuns:

Teoretic poti, si unii medici chiar cred ca sportul e sanatos in acea perioada, dar e naspa ca uneori simti ca te-ai patat sau ti se pare ca lumea se uita la tine ciudat, desi nu e asa.Eu iti recomand sa nu faci atunci sport, dar ramane la alegerea ta.

| Titanos a răspuns:

Poti face sportul dar mai bine ar fi sa folosesti tamponul in timpul orei de sport. Daca vei face sportul nu ti se v-a intampla nimic.

| Deeyutza12 a răspuns:

Poti face sport deoarece cureti toxinele, profa de sport mi-a spus dar ai grija sa nu te patezi.Bafta:*

| danielahopes a răspuns:

Nu poti face sportul cand ai aceasta problema deoarece atunci incepe sa iti curga din ce in ce mai tare si o sa te petezi foarte mult poate chiar si pe haine. sper ca te-am ajutat ciao!