| MsOnyma a întrebat:

Este o mare problema daca i-ţi inalbesti dintii la o virsta cam vrageda?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Anonima_2658 a răspuns:

Cam,da
si nu ti inalbesti si pur si simplu albesti,ok.

e destul de mare problema pentru. orice varsta.
-in primul rand ca acele substante sau orice tratament folosesti afecteaza. smaltul, pulpa dentara, nervii,gingiile
cam orice tine de componenta unui dinte.
-tot odata rezistenta acestora scade

app-stiai ca cine ar dintii foarte galbeni inseamna ca are multe minerale in ei[adica sunt mai puternici si mai sanatosi]
si de aici si problema mea, am dintii f. sensibili, ii am foarte albi.mai demult mi-am albit.big grin

deci, incearca sa eviti chestia asta:*

bafta in continuarewinking

4 răspunsuri:
| katy a răspuns:

Da pentru ca iti poate sari smaltul in timp

| Dash a răspuns:

Nu cred ca e o problema sa iti inalbesti dintii, e ok la orice varsta!

| Nolkyz a răspuns:

Eu cred ca e o problema sa ai nevoie de asa ceva la o varsta frageda.

| 1Many a răspuns:

Nu,dar nu este bine sa o faci de multe ori, recomandat este odata la 6 luni.
Iti recomand detartrajul, este cea mai buna metoda.