| mabo a întrebat:

Cum sa las un barbat impotent pe viata fara sa il omor? funda varianta care functioneaza

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
32 răspunsuri:
| IMC90 a răspuns:

Da-ti focwinking

| IMC90 a răspuns:

BTW: pentru efect imediat poti incerca sa torni si niste benzina. dar sa aiba cifra octanica cat mai mare.

| mabo explică (pentru IMC90):

Mersi mult!

| IMC90 a răspuns (pentru mabo):

Cu placere winking

| CoquineNoire a răspuns:

Nu poti sa-l lasi impotent pe viata, asta in timp se face.
impotenta apare de la antidepresive, de la traume majore, fumat si alcool in exces (rare cazuri), anumite medicamente.
o sa intalnesti un barbat care te merita, ai rabdare.
razbunarea poate fi dulce, dar mai bine stai in banca ta.
peste cativa ani o sa razi de gandurile pe care le ai acum, stiu ca nu te-am ajutat cu nimic, dar fii inteleapta.

| mabo explică (pentru CoquineNoire):

Ba da, m-ai ajutat prin "o sa intalnesti un barbat care te merita" multumesc!

| seby005 a răspuns:

CEAU.Vad ca ti la barbatul respectiv,esti geloasa altfel nu ti-ar pasa, nu te merita daca te insala sau poate nu ai reusit sa ii oferi cu adevarat cea ce i-si doreste, eu zic sa ii da-i pace si sa-l uiti.Nu merita sa te complici cu prosti...Stima

| ROB3RT89 a răspuns:

Dar ce ai cu saracu baiat?laughingDai alcool si tutun la greu, provoaca ipotentahee hee

| mabo explică (pentru ROB3RT89):

Efect imediat vreau si sa-i fac ceva in cateva sec sa nu aiba timp sa actioneza. vreau efect garantat ca a doua oara sigur nu-l mai prind!

| ROB3RT89 a răspuns (pentru mabo):

Ce situatie delicata, oare sa fi tu fata sincera si fidela care nu posteza in victima?! La faze de genu, o femeie e de 10 ori mai parsiva ca un barbat! Cum de ai fost tu impreuna 3 ani cu un asemnea individ? Cred ca a stiut sa se camufleze bine,chiar daca e genu mai fustangiuhappyCe vrei tu sa faci e aproape impsoibil, pe langa faptul ca n-ai aces la anumite substante/pastile, nu vad cum ai putea tu sa-l convigi sa le iahappy

| mabo explică (pentru ROB3RT89):

M-a facut sa ma cert cu toti(frati,parinti,rude, prieteni), si a spus sa fug de aksa daca vreau sa raman cu el.(asta se intampla in primele 6 luni), si am fugit si uite ca de la 14 ani stau cu kirie si ma kinui singura ca sa raman cu el si el c fc? stiu ca in ziua de azi sunt numai curve peste tot dar chiar crezi ca faceam toate astea daca eram perversa si umblam aiurea? si nu a fost de la inceput asa.m-a iubit, facea totul pentru mine dar de cateva luni se comporta asa zi de zi...si dupa toate astea tot il iubesc(de asta ma oftik cel mai tare)eu mi-am pregatit razbunarea fara sa ii dau cv de inteles, am facut-o pe proasta asa ca are incredere in mine, ce substante?

| ROB3RT89 a răspuns (pentru mabo):

Sincer imi pare rau pentru tine, stiu cum e sa-ti raneasca cineva sentimentele! In opinia ta crezi ca ajung 2-3 ani sa cunosti un om cu adevarat? Naivitatea isi spune cuvantu in cazul tau,ai procedat gresit cand te-ai certatat cu familia si prieteni,mai ales pentru el! Hai sa gandim putinhappyCrezi ca daca printr-o eroare de calcul il lasi ipotent,iti va fi fidel toata viata? Ce relati intime o sa mai avezti voi daca zici ca inca il mai iubesti?! Eu inteleg ca-l iubesti si tie greu sa-l uiti,dar daca vezi ca nu se mai poate trai cu el,renuta! Iti faci tie rau in primul rand cu toate fazele asta si daca stam putin sa ne gandim, numai necazuri ai avut parte cu acest invid, care probabil ii plac foarte mult aventurilehappyCum a spus si IMC90 benzina cu o cifta octanica mare ar putea functiona, dar nu garantez!

| ProjectJackpot a răspuns (pentru mabo):

Este absolut vina ta, tu esti cea care merita pedepsita. Este evident ca iti este superior si a profitat de naivitatea ta, influentandu-te sa treci prin tot ce-ai trecut! Prostia se plateste. Ia-o ca pe o experienta de viata! Nu mai da vina pe el, nu te-a silit nimeni.

| Jameson a răspuns:

Pai de ce vrei sal lasi ipotent?

| mabo explică (pentru Jameson):

Pe langa faptul ca i-am dat toata increderea si inima, dupa trei ani ma inseala, si nu numai ca ma inseala dar dupa c pleaca de la curve ma suna sa ma injure si isi bate in ultimul hal joc.o fac pe proasta pana ma intorc in oras si atunci vede el cu ce drac s-a pus.stii vreo solutie ca vad k esti baiat?

| Jameson a răspuns (pentru mabo):

Nu stiu ce sa zic, dar merita acest individ. ma mai gandesc. astepta alte raspunsuri.

| mabo explică (pentru Jameson):

Mersi,ar merita mult mai mult,nu stii ink tot,dar eu ma multumesc sa il las impotent, nu pot sa il omor pentru ca il iubesc ink mai mult decat orice pe lumea asta, dar la ce a facut asta merita!

| ostea a răspuns:

Crezi că se merită să faci asta?
Rău cu rău ne merge.

Crezi că se merită să îți înveninezi sufletul pentru faptul că el nu te-a prețuit? Nu, nu merită.
Acum ești foarte nervoasă, și probabil și pe tine însăți pentru că nu ai vazut ce fel de persoană este.
Mergi înainte cu bine!
Nu te păta din cauză că și el este pătat. înțelegi.

Roata fie ea cît de pătrată dar tot se învarte încă o dată, stai liniștită.
Poate nu acum, dar cînd este lumea mai dragă platești pentru ceea ce faci, pînă și el o să plătească.

Încearcă să te liniștești iar apoi ia decizii.
Îmbrașișări.

Dacă vrei să vorbim dă-mi mesaj.

| onnellisuus a răspuns:

Eu zic sa te calmezi, nu e buna razbunarea char daca doare ceea ce a facut el, fi ndferenta fata de el, da-i papucii bineinteles si daca a gresit fata de tine, tu nefacandu-i nimic, o sa isi primeasca singur rasplatawinking D-zeu e sus si vedewinking Bafta

| stanly7 a răspuns:

Aceasta fapta constituie vatamare corporala grava ce se pedepseste conform legii.
Vătămarea corporală gravă
Art. 187. - (1) Fapta prin care s-a pricinuit integrităţii corporale sau sănătăţii o vătămare care necesită pentru vindecare îngrijiri medicale mai mult de 60 de zile se pedepseşte cu închisoare strictă de la 2 la 7 ani.
(2) Dacă fapta a produs vreuna din următoarele consecinţe: pierderea unui simţ sau organ, încetarea funcţionării acestora, o infirmitate permanentă fizică sau psihică, sluţirea, avortul ori punerea în primejdie a vieţii persoanei, pedeapsa este închisoarea strictă de la 2 la 10 ani.
(3) Când fapta a fost săvârşită în scopul producerii consecinţelor prevăzute în alin. (1) şi (2), pedeapsa este închisoarea strictă de la 3 la 12 ani. "

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stii care este cea mai mare pedeapsa?
Ignoral total; nu te mai amari degeaba. Minte in capul omului nu poti sa bagi cu sila.Mult noroc si La multi ani!

| mabo explică (pentru anonim_4396):

Multumesc! la multi ani!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

laughing cum spargi un geam, cam asa e si intrebarea ta.Vezi ce faci ca nu ii intereseaza pe cei de la politie cu cine si cu cate se culca il intereseaza strict actul mutilarii.

| Tyysonn a răspuns:

Fetito, gandeste-te bine la ce vrei sa faci, pentru ca s-ar putea sa regreti, mai bine iti gasesti altul, sau altii.

| mabo explică (pentru Tyysonn):

Ce usor e pentru voi de spus:"gaseste-ti altul".voi ati renuntat vreodata la absolut tot pentru cineva j apoi sa va treziti ca din partea pers respective a fost doar o bataie de joc? stii c inseamna o lovitura de asta? am vrut sa ma sinucid de nenumarate ori pentru ca nu-i suportam sa il vad cum isi bate joc, dar dc sa sufar eu cand poate suferi el.nu o sa mai pot iubi,din cauza lui urasc lumea asta, mai ales barbatii, m-a distrus!

| Tyysonn a răspuns (pentru mabo):

Imi pare rau pentru tine, dar niciuna din variante nu este o solutie, ai nevoie de ajutor, daca ti-ai permite ar fi bine sa consulti un psiholog sau incearca sa discuti cel putin cu mama ta despre acest lucru, indiferent de ce ai facut mama e tot mama, discuta cu o prietena daca nu, dar nu face dupa cum te taie capul, sau dupa primul impuls. Daca acum se comporta asa cu tine gandeste-te ce s-ar intampla dupa ce te "razbuni" pe el. Cum poti sa-i faci asa ceva unui om pe care il iubesti?, oare chiar il iubesti sau doar ti se pare ca daca tu ai facut un sacrificiu pentru el inseamna ca iti apartine sau ca iti este dator si nu poate scapa cu datoria neplatita. Iti doresti sa il ti legat de tine impotriva vointei lui, crezi ca vei reusi sau vei avea ce va de castigat din asta? Incearca sa lasi putin de la tine si sa treci peste faptul ca a uitat ce ai facut tu pentru el, intoarce-te la parinti. Esti tanara, viata nu se termina aici si probabil vei gasi si alti baieti carora sa le trezesti interesul pentru tine. Icearca sa treci peste aceasta obsesie si cere ajutorul prietenilor, viata are multe alete obtiuni. Indiferent ce rau i-ai face acest rau ti se va intoarte, singura solutie este sa-l ignori si sa treci peste, incheie acest capitol.

| mabo explică (pentru Tyysonn):

Nu vreau sa il tin legat de mine,nc nu il mai pot privi dupa c mi-a facut,mama e moarta,tata e un betiv ordinar,fratii nc nu vor sa auda de mine, frumoase schimbari de cand sunt cu el, nu? daca nu il iubeam il omoram pana acum.stie ca sunt bolnava grav si ca daca ma enerveaza cat de putin pot ajunge la spital si el c face? ma calca in picioare.nu imi vreau rasplata pentru nimic in schimb vroiam respect si daca nu ma mai vroia sa imi spuna nu sa-si bata de mine, nu trebuia sa ma mai sune sa ne certam ca stie cat sufar.eu de cateva zile plang si el nu se mai satura sa ma vada suferind.tie asta iti pare a fi om? merita sa arda nu doar sa ramana impotent...mersi oricum pentru incurajari, apreciez!

| stanly7 a răspuns (pentru mabo):

Ai dreptate.
Am stat si am citit comentariile tale si e o poveste trista care nu ar fi trebui sa se intample niciodata nimanui.
E prima data de cand sunt pe TPU.ro cand chiar vreau sa ajut pe cineva dar nu stiu ce sa spun.
Fa-ti o prietena macar cu care sa vorbesti(sa te descarci)in fiecare zi.

| mabo explică (pentru stanly7):

In ziua de azi prieteni adevarati nu exista.mersi pentru incurajari oricum!

| ROB3RT89 a răspuns (pentru mabo):

Aici te insesli! Daca sti sa-i alegi, exista.

| Speranta10 a răspuns (pentru mabo):

Astept sa imi scrii

| Benjami2016 a răspuns:

Eu sunt inca virgin la 24 de ani... nici o femeie nu ma atras in patul ei... desi sunt zilnic cu pofte dar tot nu ma bag la femei...

Al tau nu stiu cum a fost invatat sau cum l-i invatat, mai bine scrantestei glezna... oricum sa il lasi impotent nu ai cum,,, de fapt poti sa faci dar la urma cine stie ce efecte pot dauna sangelui sau organismului... ai grija ce iti doresti pentru el, ca daca ar ramane impotent pofta tot nu dispare si il turbeaza... din cauta hormonilor(500 milioane hormoni la barbat)