| MarinV1234 a întrebat:

Salut TPU! cum adica barbat potent sau impotent?

Răspuns Câştigător
| Wr3nch a răspuns:

Adica care poate face sex pana la final si sa ejaculeze, si la care ii moare pe parcurs si nu poate ejacula.

| darrio2007 a răspuns (pentru Wr3nch):

Impotent este cel caruia nu i se scoala deloc. Daca totusi i se scoala, dar nu o poate duce pana la capat, inseamna ca nu e atras de partenera. Dar are totusi erectie.
Ia mai gandeste-te si la varianta asta.

| Wr3nch a răspuns (pentru darrio2007):

Daca te roade așa tare sa fim exacți "Incapacitate a unui barbat de a obtine sau de a mentine o erectie si, din acest motiv, de a avea un raport sexual satisfacator.''.

| darrio2007 a răspuns (pentru Wr3nch):

Unde ai gasit textul ăsta, stimabile? Daca moare pe parcurs, exista alte probleme dar nu inseamnă impotență. Mai ai de invatat.

| Wr3nch a răspuns (pentru darrio2007):

Https://m.sfatulmedicului.ro/dictionar-medical/impotenta_1164

Poftim stimabile. Mai învață și tu, ca timp liber sa freci situația când nu ai dreptate ai.

| darrio2007 a răspuns (pentru Wr3nch):

Bravo. Măcar ai căutat.

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Barbatul impotent este cel caruia nu i se scoala cucul si nu poate intertine sex cu nimeni.
Cel potent este cel care poate.

PS vad ca ai premiat un raspuns total incorect, ca ala nu are habar ce inseaman de fapt cuvinetele de potent si impotent la un barbat.

| Caro34 a răspuns:

Treaba cu "potent" sau "impotent" e interesanta laughing Se extrapoleaza uneori; depinde in ce: financiar, material etc. In principal se foloseste in cazul sexual, iar pentru asta ai primit deja explicatia... Numai bine!