| wolder a întrebat:

Cum sa ma ingras?
De saptamana asta incep sa fac jogging si practic sport acasa 30 de min pe zi si cu exercitiile pentru scolioza ca am probleme cu spatelewinking Fiindca sportul e bun atunci cand vrei sa iei in greutatewinking
Sunt ovo-lacto-vegetariana (nu mananc carne- pentru cei ce nu stiu ce inseamna) si nu stiu cum as putea sa ma ingrasthinking

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| iulia999 a răspuns:

Incearca sa mananci de mai multe ori pe zi si mult laughing

15 răspunsuri:
| Delicacy a răspuns:

Cel mai important este sa nu exagerezi cu nici un aliment, deoarece iti vei deregla metabolismul si cantitatea de lipide, glucide din organism. Daca vrei sa te ingrasi sanatos, cel mai bine este sa apelezi la sfatul unui nutritionist.

| sodobar a răspuns:

Sfatul meu e sa mananci fast-food,dar nu neaparat cumparat,poti tu sa faci in casa cartofi prajiti,chiftele,carnati etc.,altfel nu ai cum sa te ingrasi si mananca de multe ori pe zi,dimineata,gustare, pranz, gustare, cina, garantez ca te ingrasi dar sper sa nu devi dependenta de fast-food

| wolder explică (pentru sodobar):

Nu mananc fast-food nici atat si nici prajeli si citeste dracu ce zic nu mananc CARNE!

| sodobar a răspuns (pentru wolder):

Am avut bunavointa sa iti raspund la intrebare,dar tu incepi sa ma injuri, cum vrei sa te ingrasi? cu aer? normal ca cu carne, daca nu vroiai sa imi asculti sfatul, atunci foarte bine dar nu ma lua tu cu dracu, te tin minte si o sa iti mai raspund la intrebari cand o zbura porcu.

| cristinicamititica a răspuns:

Nu-i prea greu. mananca dulciuri, paine, cereale etc. ai grija sa nu te ingrasi prea mult. mult succes!

| wolder explică (pentru cristinicamititica):

Nu mananc dulciuribig grin pentru ca nu-s sanatoase!

| Anamaria1234567 a răspuns:

Peritol capsule (Asa se numeste, pe care le iei 2 pe zi), Calciu Magneziu Zinc de la walmark( Asa ceri, sunt 30 de pastilute in tub, pe care le iei 2 pe zi), Calciu cu D3 de la Ozone ( O pastiluta pe zi), plus 4 mese consistente pe zi. İncearca sa tii tratamentul 3 luni continuu. Eu doar asa am reusit sa pun 9 kg pe mine pe care nu le-am mai dat jos, si nici nu m-am ingrasat mai mult. Sunt multumita de mine acum! (E doar o varianta. Cei drept nesanatoasa) O zi buna

| wolder explică (pentru Anamaria1234567):

Ma bucur ca ai recunoscut ca varianta ta e nesanatoasa

| Anamaria1234567 a răspuns (pentru wolder):

Tu vrei sa te ingrasi fara carne si vitamine? NICIODATA n-o sa reusesti! Singura metoda ar fi sa lasi timpul sa treaca si poate intr-o zi asa prin minune te trezesti in forma(singura metoda sanatoasa) laughing.

| wolder explică (pentru Anamaria1234567):

Da lasa ca n-am nevoie sa fiu grasa arat foarte bine si asabatting eyelashes

| Anamaria1234567 a răspuns (pentru wolder):

De ce ai mai cerut ajutor daca esti multumita de corpul tau?

| wolder explică (pentru Anamaria1234567):

Ma gandeam sa mai pun cateva kg dar abandonez merge si asa daca fara carne si pastile nu se poatelaughing

| Anamaria1234567 a răspuns (pentru wolder):

Daca ar fi asa simplu. sa slabesti si sa te ingrasi cand vrei, toata lumea ar fi multumita :d