| AvalohAlyn a întrebat:

Cum sa-mi fac viata mai frumoasa si mai usoara avand in vedere ca sufar de mult timp de depresie si anxietate si putin toc? Cum sa ma ajut si sa-mi imbunatatesc viata? Sunt zile tot mai dese cand mi se pare ca nu am niciun rost sau ca viata nu are sens, e urata si grea.Iau deja tratament cu antidepresive.Cum sa rezist? Cum sa fac sa imi gasesc un sens si rost in viata? Nu prea am talente si aptitudini marete.Cum sa vad si lumina de la capatul tunelului si nu numai negrul tunelului? Deseori imi vine numai sa stau in pat.
Voi cei ce ati avut depresie cum ati rezistat si cum v-ati infrumusetat viata sau cum ati dat un sens vietii voastre?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Vezi aici ce fac cu anxietatea ta:
http://www.tratamentanxietate.ro/

| Donsavas a răspuns:

Tu nu mai ai depresie dacă urmezi tratament cu antidepresive. Vad ca te ai fixat pe asta. Anxietate socială nu ai fiindca TU socializezi. Esti pe un site de socializare si afara cand mergi la cumparaturi tot asta faci. Chiar daca nu ti place, nu esti de acord sau nu te pricepi, tot socializare se numeste ce faci tu. Nu mai sta in pat si repeta la nesfârșit acelasi lucru ca asta nu ti da sens in viata. Fa ce vrei sa faci si punct.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca sa te angajezi sau sa iti gasesti o iubita care sa te placa asa cum esti si cu bune si cu rele.eu nu puteam iesi nici din casa din cauza anxietatii, acum ma simt putin mai bine seroxat face minuni