| UnulSimplu312 a întrebat:

Cum să-mi îngroș vocea? Sunt băiat și este foarte jenant sa ai o voce subțire?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| alex15ccc a răspuns:

Testosteron, este singurul hormon care iti ingroasa vocea, mergi la un medic endocrinolog si vei afla daca ai nevoie de tratament cu hormoni.

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Câți ani ai? Mie abia de mi s-a îngroșat la 16 ani. Știu, 16...

| alex15ccc a răspuns:

Ps, daca esti gras trebuie sa slabesti neaparat, deoarece stratul adipos mare da mult estrogen, hormonul sexual femeiesc. oricum, medicul iti va explica ce trebuie sa faci.

| Gaby212 a răspuns:

Eu am avut dintotdeauna o voce foarte groasa...Si nu stiu cum sa o mai subtiez.
Pare ca latru cand vorbesc.

| SantalPorcocale a răspuns (pentru Gaby212):

Trage heliu pa' nas

| gheorghitatelenovelista123 a răspuns:

Nu este jenant si trebuie sa iti accepti corpul asa cum e. E corpul tau si e unic. Nu iti poti ingrosa vocea pur si simplu. Asta se face cu operatii.