| anonim_4396 a întrebat:

Buna am 12 ani si am o voce subtire (vreau sa va cer ajutorul ca o persoana a ras foarte mult de mine si as vrea sa ma ajutati)Cum pot sa imi ingros vocea sau cu timpul automat vocea se schimba. Sunt putin suparat imi e si rusine sa vorbesc pe strada crying. M-ar calma un raspuns!

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Vocea ti se va ingrosa automat pe la 14 ani, pe masura ce te vei transforma din copil in adolescent.

5 răspunsuri:
| CosteaVlad a răspuns:

In general cam dupa 14 ani incepe sa ti se schimbe vocea. happy

| anss23 a răspuns:

Stai linistit, cu timpul vocea se ingroasa.happyNu-l/n-o baga in seama pe cel/cea care ti-a spus asta.big grin

| BiaJ a răspuns:

Poi cu timpul o sa ti se ingroase, deoarece esti in crestere.winking nu trebuie sa-ti fie rusine cine rade ii vai de capul lui.winking stai linistit.

| florin_7920 a răspuns:

De ce sa-ti fie rusine voce ta oricum va suferi schimbari te asigur.Rusine sa le fie celor care nu stiu sa respecte, nu te stresa fii optimist, numai bine.

| fane14 a răspuns:

Si eu am aceeasi probleme dar eu am 14 ani mi s-a ingrosat vocea dar foarte putin ce sa fac?