| RoxanaGhost a întrebat:

Cum să-mi răguşesc vocea? Şi nu-mi spuneţi de faza cu fumatul că am fumat 1 an de zile dar m-am lăsat ca să nu afle careva.Şi nu-mi spuneţi că sunt nebună fiindcă ştiu deja laughing Vreau ca atunci când cânt să am o răguşeală în voce gen Marilyn Manson.Am o colegă care e răguşită din naştere...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Prosteala. Cinta cu vocea ta. Sau ia si gaseste-ti un coach ca sa ajungi la performante de genul asta - https://www.youtube.com/watch?v=zKD-hbD21S0

| Juiceee a răspuns:

Nu vrei sa-ti spunem cam multe.

Daca nu ai voce, nu canta.

Fumatul dauneaza si iti face vocea naspa.

Doar sa stii, raguseala aia care iti place tie e naturala, asta o face speciala.

Inca ceva, nu ai nevoie de o voce ragusita sa canti bine. Vorba aia, ori stii sa canti, ori nu stii.

Succes happy