| Iuliianaa a întrebat:

Cum sa nu imi mai "mananc" unghiile? Si sa le fac mai tari si sa creasca mai repede fara sa cumpar lacuri si toate solutiile pentru unghii?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| kimberly a răspuns:

Am avut si eu problema ta si acum toata lumea imi spune ca am niste unghii superbe si tari. Mam lasat de ros unghiile cand mama mi-a cumparat un lac de unghii transparent de la farmacie. Lacul avea un gust atat de amar incat nu puteam sa rezist. trebuia sa ma spal pe dinti sa scap de gust. asa m-am lasat de ros unghiile. partea cu intarirea lor e mai simpla. am folosit un alt tratament de la o farmacie pentru intarirea lor. daca nu te duci la farmacie poti incerca reviste avon, tratamentele sunt in jur de 12-13 lei. sper ca ti-am fost de folos kiss

6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Ești o persoană nervoasă dacă îți rozi unghiile.
Masează seara înainte de culcare, ulei de ricin.
Pa, pa.

| BlackAngel232001 a răspuns:

Sa nu te dai cu oja si sa mananci lactate

| vlad89c a răspuns:

Iti dai unghiile cu un fel de sos iute, sau cu ardei iuti, dar numai le ungi un pic, si cand t-i le vei baga in gura o sa te arzi.

| ingerasdulke15 a răspuns:

Puneti un elastic la manca si cand o sa vezi elasticu gandeste-te ca sub unghiile tale sunt tot felul de microbi si mizerie si imagineazati tot felul de scarbboseni o sa functioneaze. succes

| Anna1992 a răspuns:

Pentru a nu se mai exfolia si a se intari ia o lamaie, o storci intr-un vas si tii unghiile cateva minute in zeama.

| OanaSmile a răspuns:

Am avut si eu aceias problema. incearca sa nu ti le mai " mananci" pur si simplu... si vor creste pur si simplu.