| aneta a întrebat:

As putea face ceva ca sa-mi creasca mai repede unghiile, dar sa ramana la fel de rezistente sau chiar mai tari?

8 răspunsuri:
| Zâmbărici a răspuns:

Incearca urmatorele:

Tine unghiile in ulei de masline fierbinte(atat cat suporti tu)cam vreo 10 minute...

Taie o lamai in doua si tine unghiile acolo 30 de minute

Incearca pe timpul tratamentului sa eviti orice tip de oja sau acetona

Mai poti folosi un lac intaritor

byee

| antonia09 a răspuns:

Tratament pe baza de vitamina A si ulei de ricin.

| BabyPink a răspuns:

Băi călduţe cu ulei de măsline sau ulei de parafină[găseşti la farmacie]
Şi nu-ţi pili unghiile decât într-un sens,altfel rişti să se rupă ff uşor...nu folosi acetonă căci distruge odată cu oja şi stratul de protecţie al unghiei.
Altă metodă:în apa calduţă pune sare de mare şi câteva picături de iod şi înmoaie unghiile în soluţie 20 minute...
Sper să te ajute!
Sărbători fericite!

| mamarutza1 a răspuns:

Pai... daca vrei sa fie protejate si tari trebuie sa te dai in fiecare saptamana cu lac dar nu cu oja deoarece oja iti sare foarte repede de pe unghii! big grin

| AlecSSyA a răspuns:

Buna! Exista diverse solutii pentru problema ta. Iata una dintre eletongueui intr-un vas trei linguri de ulei de masline dupa care adaugi trei picaturi de zeama de lamaie.Aceasta compozitie trebuie intotdeauna sa fie calda.Cand ai terminat de preparat tratamentul iti ti unghiile in vasul respectiv 15 minute.Este de ajuns sa procedezi asa odata pe saptamana. Sper ca raspunsul meu sa iti fie de folos!

| georgiana a răspuns:

Gasesti si al farmacie sau la Avon Tratament pentru intarirea unghiilor si de asemenea pentru crestere.

| dragalasica a răspuns:

Pai in general nu prea ai ce sa iei poate niste vitamine(a, b, c, d,.) dar ar trebui sa le lasi sa creasca de la mama natura, ca doar nu dureaza UN SECOL!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Ulei de ricin cu ulei de măsline în părți egale, masarea unghiilor, seara.
Evită contactul direct cu detergenții duri.
Pa, pa.