| SweetAngelAndreea a întrebat:

Cum as putea sa-mi fac unghiile mai tari(sa nu mi se mai rupa) si sa-mi creasca foarte repede?

8 răspunsuri:
| glamour a răspuns:

Pai o sa iti scriu mai multe idei:
1. Le masezi in fiecare seara cat poti tu de mult cu ulei de ricin
2. Le ti in ulei caldut
3. Nu le tai si nici nu le pilesti cu o pila din metal(acestea deteroreaza unghia si o distrug) pentru scrutat se folosesc pilele din carton sau cele din sticla
3. tratamente care se gasesc pe piata(2 care le-am incercat si sunt ok):
a) lotiune cu vitamina B5 de la farmec
b)nail rescue de la rimmel london
c)STRONGER de la rimmel london(este un base coat care intareste unghia)
Si acum ingrijirea unghiilor in general:
1 Nu le tai si nici nu le pilesti cu o pila din metal(acestea deteroreaza unghia si o distrug) pentru scrutat se folosesc pilele din carton sau cele din sticla
2 Inainte de a aplica oja obligatoriu se aplica un base coat(protejeaza unghia de oja)
3 Intre aplicarile cu oja(dupa ce stergi si vrei sale dai o noua culoare) unghia trebuie lasata sa respire cel putin o zi
4 O data pe luna lasa unghia sa respire o saptamana(nu aplici nici oja nici lac, nimic)

| andreea25_8864 a răspuns:

Cu un tratament 'farmec" care costa 7 lei...o sa iti creasca repede si o sa iti intareasca si unghiile.

| αηηα a răspuns:

Uleiul de ricin este foarte bun, si eu il folosesc.Sau mai sunt la farmacie tratamente cu calciu happy

| sonia7026 a răspuns:

Le tii in fiecare zi cate 10 min in ulei cald

| gєσяgιαηα a răspuns:

Pune intr-un vas apa calduta si sare si tine unghiile timp de 20-60 min in apa.

| Bogdanna a răspuns:

Trebuie sa te dai cu oja ca sa ti le intareasca...si de crescut depinde de cat calciu ai in organism love struck big hug sper ca te-am ajutat

| flor31 a răspuns:

Foloseste un intaritor pentru unghii; nu poti face nimic pentru sa iti creasca unghiile foarte repede, trebuie sa astepti sa creasca ele, daca nu ai rabdare, cumpara unghii false,

| MissyFrumy99 a răspuns:

Amesteca niste ulei de masline cu lamaie apoi date cu el ep unghi si astepti minim 15 minute, dupa aplicare, sau ai putea comanda de la AVON sunt niste solutii speciale. Sper ca ti-am fost de folos.