| AvalohAlyn a întrebat:

Cum sa nu mai am pofta mare de mancare si de dulciuri(mai ales dulciuri)?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

Manânci zilnic carbohidrati complecsi si nu vei mai avea nevoie de zaharuri cu eliberare rapida. Simplu.

| Peridava a răspuns:

Mancand mancare sanatoasa, gatita acasa, mese calde nu reci si... ordonat. Pana te dezobisnuiesti de pofta de dulciuri (desi cate putin, organismul are nevoie, altfel il dezechilibrezi), mananca cate un fuct.