| OmuPajanjen a întrebat:

Cum sa scap de alunitele de pe fata? repede. funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| mixxjim a răspuns:

Mergi la dermatolog sa-ti spuna daca e bine sa scapi de ele, sa nu cumva sa dai in cancer, sau sa te scape el de ele asa cum trebuie sa nu patesti vreo nenorocire, cu alunitele nu-i de glumit.

2 răspunsuri:
| doctoressa a răspuns:

Alunitele pot fi indepartate doar chirurgical.
Mai multe detalii aici: http://www.i-medic.ro/boli/alunitelenevii-melanocitari

| Cristyan99 a răspuns:

Nu poti scapa de ele sunt semne din nastere mai bine lasale acolo unde sunt ca nu te deranzeaza cu nimic atata timp cand nu le rupi