| MiaMiha1106 a întrebat:

Cum sa scap de cearcane? Am niste cearcane foarte mari sub ochi si ma deranjeaza :'( sad totii se holbeaza si ma enerveaza. Apropo am 12 ani

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut!
Fă-ți o mască exfoliantă pe bază de zaț de cafea, ulei de măsline extra-virgin și miere, dă-ți pe toată fața punând accent pe zona cu probleme, stai cu ea 15 min și clătește.

| RusuCristin26 a răspuns:

Trebuie sa dormi cel putin 7-8 ore pe noapte pe o perna inalta, sa bei multa apa, sa nu stai mult in fata calculatorului. Ca remedii naturale poti sa incerci cu felii de castraveti sau cartofi, plicuri de ceai verde tinute in frigider. Daca ai timp te invit pe canalul meu de YouTube care se cheama Rusu Cristin si sa cauti clipul pentru cearcane. Am facut dischete cu suc de castravete si gel de aloe vera, pot fi facute mai multe si tinute in congelator 6 luni.

| Ninz a răspuns:

Sa stai mai putin in fata Pc-ului, laptopului si incearca, la fel cum am incercat si eu, castravete proaspat cumoarat din magazin, sa il tii pe ochi 15 minute pe zi, searawinking Nu vei mai avea cearcane tongue Succes.

| sasanetotea a răspuns:

Păi, în primul rând trebuie să te culci fooarte devreme și să te dai cu cremă specială. Eu mă dau cu cremă de la AVON...

| Maria_Ilău_Ana_1991 a răspuns:

Mia, ai putea sa incerci comprese reci cu castraveti sau cu pliculete de ceai
Sa folosesti anticearcan este mult prea devreme, insa o cantitate extrem de mica si bine intinsa sub ochi nu cred ca stricahappy Succes

| luchiferus a răspuns:

Cauta in farmacii canamicina