| Kasia a întrebat:

Cum scap de cearcane/pungi de sub ochi?

6 răspunsuri:
| BubuLina999 a răspuns:

Feliile de cartof cruzi puse pe ochi, gheata( merge si cu asta), cartravete crud, pliculete de ceai verde apricate in zona cu probleme, sau compresie cu ceai verde, sucurile de lamaie si portocala, sau pliculete de ceai negru si zeama de castravete face minuni aplicata cu ajutorul unei dichete demachiante, uleiul de migdale mai este bun, rezultatele se vad dupa mai multe aplicari.

cam astea sunt metodele cele mai folosite si bineinteles folositoare. ti le recomand daca ai cearcane pentru ca o sa se vada rezultate.

spre ca te-am ajutat:*. o primavara proaspata si frumoasabig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Bagă la frigider două linguri peste noapte. Dimineaţa pune-le pe ochi şi menţine-le acolo până se încălzesc. Acest efort va avea efecte vizibile după două săptămâni.
Cu plăcere!
Te pup!

| rianarebeka a răspuns:

Poti folosi diferite tratamente naturale! Te poti duce la farmacie si sa incerci, acolo cu siguranta farmacistele iti vor da cea mai buna solutie pentru cearcane.Sau daca esti din Bucuresti poti cauta la magazinul Sabon.Sunt produse scumpe, dar de calitate!

| mirelu a răspuns:

Buna Kasia, exista o crema speciala pentru ochi si un ulei foarte hidratant special pentru zona din jurul ochilor, care face sa dispara pungile si cearcanele. Daca vrei detalii spune-mi. Pup

| hellokitty69 a răspuns:

Corectorlaughing