| anonim2533 a întrebat:

Cum sa scap de dereglarile hormonale? M- am saturat de parul PE sani, in jurul mamelonului. Creste si negru si sunt multe fire, e jenant... daca imi incep viata sexuala, scap de dereglarile hormonale?
Dau funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu, sexul nu rezolva dereglarile hormonale. Insa o vizita la medicul tau de familie te va ajuta. Vei primi un set de analize si o recomandare de consultatie endocrinologica. Problema ta se poate rezolva.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu, viata sexuala iti complica dereglarile hormonale si pot apare alte probleme.
Dar problema ta se poate rezolva cu usurinta, daca mergi la un medic ENDOCRINOLOG care sa-ti faca analize hormonale corecte si sa-ti dea tratament adecvat, balansandu-ti hormonii.

| corbulalbrosu a răspuns:

In mod obligatoriu intr-o astfel de situatie trebuie sa te prezinti la sectia de Endocrinologie ori a spitalului cu o trimitere emisa de medicul de familie, o la un cabinet ori o clinica privata pentru a fi consultata si pentru a ti se efectua un set complet de analize ebdicrine in vederea determinarii cauzelor si a prescrierii unui tratament adecvat. Probabil ca ulterior va trebui sa te prezinti si la sectia de ginecologie. Multa sanatate!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Toate avem par/puf in jurul sfarcurilor. Ai si mustata? Daca nu, nu-ti mai face griji.

Sexul nu regleaza nimic, ca daca avea legatura cu hormonii, marea si sanii.

Ai pilozitate excesiva, te epilezi te cate ori e nevoie. Nu ai ce face.

In cazul tau, se iau cu penseta acele fire.