| împreunăfacembine a întrebat:

Cum sa scap de mirosul neplăcut al picioarelor și în același timp al incaltamintelor? Transpir foarte rău și nu știu cum sa stopez aceasta transpirație. Un sfat va rog!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Solutia de formol 10%. Nu este ceva mai bun! Am incercat tot felul de solutii. Numai ca trebuie sa o gasesti pe net sau sa ti-o faca cineva la farmacie. Acolo bagau in ea si mentol.

| GdX a răspuns:

Daca zici ca transpiri foarte rau inseamna ca ai o proble.a de sanatate. Mergi la medic. Incaltamintea de preferat sa o porti prin rotatie. Nu iei niciodata doua zile la rand aceeasi pereche.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ar trebui sa mergi la dermatolog.

| ioan452 a răspuns:

Sunt anumite spray-uri pentru încălțăminte și pentru picioare ca sa nu îți miroasă. Cumpara unul și vezi dacă are efect.