| Mally_7411 a întrebat:

Cum sa scap rapid de cosuri! Dau fundiZza celui mai eficient raspuns!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
14 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Cel mai bun tratament impotriva acneei la ora actuala este Zineryt! Este foarte bun in lupta cu cosurile si prevenirea lor. Ti-l recomand cu cea mai mare incredere! Aici poti citi mai multe despre acest produs: http://acnee.info/zynerit-tratament-acnee-este-bun-pentru-tine/137 . Pe langa folosirea Zineryt-ului trebuie sa ai si o alimentatie sanatoasa. Mai putine dulciuri, grasimi, sucuri acidulate, mai multe fructe si legume. Poti sa mai folosesti si apa termala (imi place cel mai mult cea de la Avene), o crema hidratanta, hranitoare de la Avene, o crema de galbenele pentru cicatrici/urme lasate de cosuri, o masca de argila - o data pe saptamana, plus vitaminele E, A, C si Zn pe cale orala. Si este foarte importanta curatarea zilnica a tenului (dimineata si seara)! Ai nevoie de un gel de curatare pentru fata cat mai bun. Intereseaza-te la farmacie, si vei fi ajutat sa alegi unul, potrivit tenului tau. Succes!

| Xonia a răspuns:

In fiecare seara sa te dai cu o felie de lamaie pe toata fata, si lasi asa vreo 15 minute, intre timp zeama de la lamaie o sa intre in piele
SI dupa te clatesti cu apa
La inceput o sa poate o sa te usture, dar eu asa am scapat de cosuri
Am incercat multe creme, de la farmacie diferite solutii si doar cu lamaia am scapat de ele

| madalinutza a răspuns:

Cu crema clearskin de la avonhappy
este foarte buna.si nici nu e scumpa
sau
taie o felie de mar si fa-te cu ea pe fatabatting eyelashes
eu am incercat si chiar mergehappy
bafta>big grin

| Sapphire a răspuns:

Folosind crema de galbenele. Este foarte buna. Ieri imi aparuse un cos iar aseara m-am dat cu crema de galbenele si azi nu mai am absolut nimic, nici macar vreun semn sau roseata. Nu iti poti da seama ca am avut un cos in zona respectiva.

| hippiemuslim a răspuns:

Cu apa rece si sapun.

| Adina a răspuns:

Puneti miere de albine pe fata
Lasa asa 10 min apoi spalate din abundenta pe fata:]
O sa vezi rezultate.
S`au cumparati Clearskin pentru cosuri de la Avon:]

Bafta:*

| Adina a răspuns:

Puneti miere de albine pe fata
Lasa asa 10 min apoi spalate din abundenta pe fata:]
O sa vezi rezultate.
S`au cumparati Clearskin pentru cosuri de la Avon:]

Bafta:*

| VideoGame a răspuns:

Cei drept zyneritul e ff bun si nu are cine stie ce pret eu ma dau cu el si functioneaza ca la carte bafta

| ViSe CoLoRaTe a răspuns:

Eu mi-am facut breton si am scapat de cosuri, dar mai bine e sa te dai cu crem

| evelin_1888 a răspuns:

Mibazon
bafta

| zizi000 a răspuns:

Incearca o crema de spirulina sau cu germeni de grau si galbelele. Le gasesti la plafar. Eu am incercat si a functionat chiar foarte rapid.happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te dai cu urina pe fata, stiu ca pare aiurea si la inceput putin scarbos, dar eu asa am scapat happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu sunt specialist. Trebuie sa te speli pe fata dimineata si seara cu sapun! Din cauza la praf ti se ingrasa pielea si iti ies cosurile.Si sa nu-i storci decat pe cei negrii, daca ii storci pe cei albi sepot infecta! Sa nu crezi ca capi de ei imediat a doua zi dar inntro saptamana nu mai asa multi 2-3.

| Me23 Tia a răspuns:

Hei daca ai doua trei foloseste garnier pure active roll on si spalate pe fata cu un gel de curatare neaparat, si fara sapun.pe langa ca usuca cosurile usuca si restul pielii.nu e bine. dar daca ai mai multe adica acnee e bun zineryt.