| Cristina2024 a întrebat:

Cum sa scapi de transpiratia de la sub-brat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
4 răspunsuri:
| katy a răspuns:

Din acel link citeste partea cu bicardonatul de sodiu, pe acel site zice de zona axilara dar merge si la subrat

| drhotzu a răspuns (pentru katy):

Sunt unul si acelasi lucru zona axilara cu subrat... straight face

| drhotzu a răspuns:

Pai fii atent: te speli si iti cumperi un deodorant la care nu te zgarcesti, si cu care dai din abundenta, recomandabil este tipul "spray". iar uite un sfat: prietena mea cand este foarte cald imi foloseste antiperspirantul meu. poti sa incerci si cu unul de barbati dar care sa aiba un miros mai subtil si nu prea puternic...

| Cristina2024 explică (pentru drhotzu):

Fac de doua ori sau trei ori si folosesc unul dintre cele mai bune antipersirante.dar pe timpul verii e inzadar.mersi de sfat