| Dydydodo a întrebat:

Ca tot se apropie vara...as vrea sa slăbesc 10-15 kg pâna atunci, am tinut pana acum dieta ducan, a dat roade, dar am slăbit 5-6 kg pe luna, am tinut 2 luni deci cam 11-12 kg. Am o prietena care avea 60 kg acum are 48. A devenit vegetariana doar pentru a slăbi. Acum eu ce pot face pentru a slăbi 10-15 kg până la vara, dar fara sport căci am probleme cu splina (desi pentru a slăbi ma risc...deci cu putin sport). Sa devin vegetariana? ajuta? Aveţi vreo cura eficientă? Va rog sa imi răspundeţi! Funda.

2 răspunsuri:
| SunnyDay88 a răspuns:

Sunt ele vreo 2 variante care fac minuni dar asta ar insemna sa ti pui viata in pericol.

asa ca mergi tu pe o dieta mai putin stricta si mai sanatoasa si ai sa slabesti mai greu dar... fara alte probleme.

poti fi si vegetariana ca doar nu te opreste nimeni dar pentru a slabi ar fi bine sa renunti si la paine. si la orez... cauta niste regimuri pentru cei cu trigliceride peste masura si ai sa vezi acolo de a reguli, ce ai voie si ce n ai voie sa combini in mancare pentru ca e gras. cum ar fi cartofi si carne, orez sau painea...

poti papa numai peste si ala sa fie slab. in rest zarzavaturi si salate

| Andreea19Alina a răspuns:

Deci lasati.o mai moale cu slabitul fix atatea kg...iti sugerez sa renunti la toate ffainoasele,iar painea alba sa o inlocuiesti cu cea integrala dar nu mai mult de doua felii pe zi,bea foarte mult ceai verde,este foarte bun,despre ideea de a deveni vegetariana iti spun ca nu este deloc ok, vei incepe sa suferi de diferite anemii daca nu consume proteine animale si altele, asa ca ai face bine sa consumi doar carne saraca in grasimu si foarte putina, daca o combini cu legume vei putea slabi.dar totul pas cu pas.iar ca sport poti practica dansul cateva minute pe zi, ajuta si exercitiile cu gantere.