| kaileemckenzie a întrebat:

Cum sa ti se desfunde nasul fara picaturi? ...sau cum sa par ca nu is racita? am o excursie de 2 zile si am nasul infundat.Ce sa fac ca sa nu mai fie...repet FARA PICATURI!

Funda kiss

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| koaly99 a răspuns:

Buna,pai si eu am patit asta si nu odat de mai multe ori, e un tratament ce ti-l poti face singur acasa:incepi prin a imuia un betisor de ureche, o carpa ce ai tu in spirt apoi bagi in nas, si incersi sa inspiri nu pre mult.rezultatul este atunci sau la cateva min, dar fa de mai multe ori pana sa pleci in excursie. sper ca te-am ajutat papa

1 răspuns:
| haucara a răspuns:

Poti sa fierbi apa cu flori de musetel sau menta si sa inhalezi aburul la mine chiar functioneaza!